W piątek piłkarski Carlsberg Cup 2005 na Łuczniczce

Olaf Lubaszenko, Andreas Jonsson, Artur Partyka, Andrzej Szarmach w jednym miejscu i czasie? Tak. Już w piątek w Łuczniczce nie tylko te gwiazdy powalczą o puchar-replikę trofeum za zwycięstwo w Lidze Mistrzów
Takich sportowych atrakcji - i to za darmo, bo wstęp na imprezę jest wolny - już dawno w Bydgoszczy nie było. - Szykujemy niespodzianki. Oprawa imprezy będzie miała akcenty, których jeszcze w Łuczniczce nie było. Dla fanów udało się dzięki ofiarności sponsorów zgromadzić nagrody wartości 10 tysięcy złotych - informuje organizator turnieju Jarosław Kotewicz. Były skoczek wzwyż, olimpijczyk z Atlanty, do drużyny Gwiazd Sportu zaprosił m. in. halowego mistrza świata w siedmioboju Sebastiana Chmarę, Partykę (będzie bramkarzem), Pawła Januszewskiego, Tomasza Czubaka oraz Jonssona i Piotra Protasiewicza. Około 20.30 zagrają oni w ostatnim meczu zawodów z Gwiazdami Piłki Nożnej.

Na otwarcie piątkowej imprezy (początek o 17) zmierzą się Reprezentacja Artystów Polski

- m. in. z Lubaszenko, Stefanem Friedmanem i Robertem Janowskim - z ekipą Gwiazd Piłki Nożnej. Zaproszenie do tej drużyny przyjął Alain Giresse. Francuz, który niegdyś występował w jednej linii pomocy z Michelem Platinim i Jeanem Tiganą, zachwycił się Łuczniczką w lutym podczas III Międzynarodowego Memoriału im. Andrzeja Brończyka. Jak wtedy, zagra w zespole z Szarmachem, a pojawią się jeszcze m.in. Stefan Majewski i Władysław Żmuda. Piątkę zespołów uzupełniają Carlsberg i Da Grasso. Pizzeria tej sieci ugości Szarmacha oraz Giresse'a i Dominique'a Rocheteau (ze względu na kontuzję nie powiódł się przyjazd Jeana Pierra Papina - red.) ze złotej drużyny mistrzów Europy z 1984 roku w piątkowe popołudnie i wtedy (około 13) będzie można uzyskać autograf wybitnych piłkarzy. Lokal sponsoruje też kupony na pizzę, ale to nie jedyna nagroda, która będzie rozlosowana wśród kibiców w piątkowy wieczór. Jedną z większych atrakcji będzie 50 piłek z autografami gwiazd-uczestników imprezy. Mecze będą rozgrywane piłką, identyczną jak w Lidze Mistrzów. Już podczas tego turnieju przeprowadzana będzie zbiórka na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, która rusza w weekend.Jak zagrają?

Pięć drużyn (pięciu zawodników plus bramkarz) toczyć będzie rywalizację na jednym boisku Łuczniczki. Czas gry 2x10 minut. Zmiany tzw. hokejowe. Każda drużyna zagra z każdą, a o kolejności w turnieju zdecyduje liczba zgromadzonych punktów.