PIŁKA NOŻNA. Region's Cup 2005

Po 50 tysięcy złotych wsparcia dostaną samorządy, gdzie odbędzie się turniej amatorskich rozgrywek piłkarskich Region's Cup 2005. W Krakowie spotkali się samorządowcy, przedstawiciele klubów i organizatorzy imprezy.
- Bardzo zależy nam, by udało się dobrze wszystko zorganizować - mówił Ryszard Niemiec, prezes MZPN, który w dniach 3-9 lipca organizuje imprezę na zlecenie UEFA. Zawody zostaną rozegrane w pięciu ośrodkach: Brzesko, Libiąż, Proszowice, Wolbrom i Zabierzów.

Marszałek województwa małopolskiego Janusz Sepioł obiecał, że samorządy organizujące imprezę dostaną po minimum 50 tys. zł. - Ubierzemy także nasz zespół, chcielibyśmy dać dresy z napisem "Małopolska" - obiecuje marszałek.

Jak dotąd nie ma decyzji, gdzie będzie grała nasza reprezentacja ani który stadion zostanie areną finału. Nie bierze się raczej pod uwagę żadnego krakowskiego stadionu, bo to mniejsze ośrodki aż się licytują między sobą o ten honor.

W lipcu osiem zespołów zostanie podzielonych na dwie grupy. Spośród 40 reprezentacji regionów wyłoniono już sześciu finalistów: Hiszpania (okręg Vasco), Czechy (Morawy), Bułgaria (okręg sofijski), Ukraina (Zaporoże), Republika Irlandii, Polska (Małopolska). Wiosenne baraże wyłonią dwie ostatnie drużyny.

Kadra Małopolski prowadzona przez duet trenerski Michał Królikowski - Andrzej Iwan zaczyna przygotowania od styczniowego turnieju na hali Bronowianki. Raz w miesiącu piłkarze będą powoływani na konsultacje, rozgrywanie sparingów, a przed finałem czeka ich zgrupowanie. W planach jest też wysłanie drużyny na sparing do Danii.

W zawodach udział brać mogą amatorzy (w Polsce gracze ligi czwartej i niższych) oraz piłkarze, którzy nigdy nie podpisali profesjonalnego kontraktu.