XXV Uliczne Biegi Sylwestrowe w Szydłowie

Reprezentant Ukrainy Jurij Giczun jest pierwszym zagranicznym biegaczem, któremu udało się wygrać w Szydłowie. O kilkadziesiąt metrów pokonał ubiegłorocznego zwycięzcę Rafała Wójcika.

Ukrainiec zaraz po starcie podyktował mocne tempo, zdobywając już po pierwszym kilometrze kilkudziesięciometrową przewagę nad rywalami. Jeszcze w połowie dystansu wydawało się, że szansę doścignięcia go ma wychowanek Granatu i STS Skarżysko Rafał Wójcik, tegoroczny mistrz Polski w biegu przełajowym. Ukrainiec nie dał sobie jednak odebrać zwycięstwa. - Denerwował mnie Wójcik, mocny jest - mówił na mecie o rywalu. - Za daleko uciekł na początku - żałował z kolei Wójcik. Startował on jeszcze jako zawodnik Sportingu Międzyzdroje, ale w przyszłym roku chce reprezentować barwy powstającego Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego.

Na 8 km kobiet zdecydowanie zwyciężyła Anna Kądziela z Ostrowii. Prócz biegu głównego rozegrano jeszcze w Szydłowie sześć biegów dla dzieci i młodzieży szkolnej. W pierwszym na 800 m pewnie wygrała 11-letnia Karolina Walerowicz z STS Skarżysko. Zwycięstwo ją specjalnie nie zaskoczyło. - Wygrywałam już w mistrzostwach Skarżyska i wojewódzkich - mówiła.

Bieg na 3200 m uczniów szkół średnich, w którym na zwycięzcę czekał puchar "Gazety Wyborczej", zakończył się jak w ubiegłym roku. Przez większą część dystansu prowadził Miłosz Cedro z STS Skarżysko. Na ostatnich kilkuset metrach skuteczniej finiszował jednak jego klubowy kolega Szymon Skorupski.

Z okazji jubileuszu szydłowskiej imprezy rozegrany został bieg VIP-ów na 800 m. Przy zapadających ciemnościach pierwszy trasę pokonał sierżant Zdzisław Perepiczko z WKU w Busku. Pomysłodawca i organizator biegów wójt Szydłowa Jan Klamczyński był czwarty.