Prokom - Turów 99:86

ERA BASKET LIGA. Turów Zgorzelec tylko fragmentami toczył wyrównany wyjazdowy pojedynek z Prokomem Trefl Sopot. Ostatecznie mistrzowie Polski wygrali 99:86 i utrzymali prowadzenie w ekstraklasie

Koszykarze Turowa tylko momentami podjęli walkę z koszykarzami z Sopotu, którzy jeszcze dzień wcześniej grali spotkanie w Eurolidze z Partizanem Belgrad. Po tym, co mistrzowie Polski pokazywali w pierwszej kwarcie, wydawało się, że sopoccy gracze odczuwają skutki środowego pojedynku. Grali wyjątkowo wolno i schematycznie w ataku, ospale w obronie, co wykorzystali koszykarze Turowa. Goście świetnie spisywali się w pierwszej kwarcie, gdy udało im się odskoczyć na przewagę siedmiu punktów (19:26 w 9. min). W ekipie Turowa bardzo dobrze grali wysocy - Chris Young, Charles Bennett oraz wprowadzony z ławki Mirosław Łopatka - którzy ogrywali jak chcieli podkoszowych zawodników Prokomu Tomasa Masiulisa oraz Adama Wójcika.

Świetna passa Turowa nie trwała długo. Skończyła się w połowie drugiej kwarty, gdy obaj trenerzy wprowadzili na parkiet graczy rezerwowych - Andrij Cirić oraz Istvan Nemeth czy Filip Dylewicz dali świetne zmiany w Prokomie. Grali efektywnie, a także efektownie, czego nie można powiedzieć o zmiennikach w Turowie - Adrianie Czerwonce czy Tomaszu Zabłockim, którzy sprawiali wrażenie wyraźnie zagubionych na parkiecie. W efekcie gospodarze już w 14. minucie objęli prowadzenie (41:40). Później stracili je tylko raz - w pierwszych minutach trzeciej kwarty, gdy goście głównie za sprawą Mollinariego i Bennetta nadrobili dystans (było wówczas 56:55 dla Turowa). Od tego momentu koszykarze Prokomu niepodzielnie dominowali na parkiecie i już na kilka minut przed końcową syreną losy meczu były rozstrzygnięte.

W innym z meczów tej kolejki Polpharma Starogard Gdański pokonała AZS Koszalin 92:80. Pozostałe spotkania, w tym wyjazdowy pojedynek Deichmanna Śląska Wrocław z Notecią Inowrocław, zostaną rozegrane 29 grudnia.