Młody tenisista z Radomia numerem jeden w Polsce!

Michał Jasiński z Returnu Radom wygrał prestiżowy ogólnopolski turniej skrzatów do 12 lat w Chorzowie i powrócił na pierwsze miejsce klasyfikacji Polskiego Związku Tenisa
W śląskich zawodach wystartowała cała krajowa czołówka. - Z 20 najlepszych polskich zawodników zabrakło tylko jednego - podkreśla prezes Returnu Jan Błaszczyk. - Dlatego sukces Michała wart jest szczególnego podkreślenia.

Jasiński przeszedł przez wszystkie rundy niczym tajfun. W pięciu pojedynkach nie stracił nawet seta. O jego przewadze nad rywalami niech świadczy fakt, że w finale pokonał Mikołaja Jędruszczaka (Real Toruń) 6:1, 6:1. Wcześniej wygrywał kolejno: z Patrykiem Jakubowiczem (KT Oława) 6:2, 6:1, Jakubem Tokarzem (GTT Głogów) 6:0, 6:0, Amadeuszem Koziarskim (RKT Radom) 6:0, 7:6 i Patrykiem Pydyszewskim (Arka Gdynia) 6:3, 6:2. Dzięki zwycięstwu w tak silnie obsadzonym turnieju, Jasiński rozpocznie nowy rok na pierwszym miejscu wśród skrzatów na oficjalnej liście klasyfikacyjnej Polskiego Związku Tenisowego.

Znakomicie zaprezentował się w Chorzowie inny reprezentant Returnu - Tomasz Moczek. Zajął trzecie miejsce, uznając dopiero w półfinale wyższość Jędruszczaka 2:6, 1:6. Wcześniej pokonał Piotra Barańskiego (Nafta Zielona Góra) 7:5, 7:6, Macieja Kiragę (RKT Radom) 6:3, 6:4 i co było największą niespodzianką turnieju - rozstawionego z numerem pierwszym - Michała Koniecznego (Olimpia Poznań) 6:3, 6:2.

Jeszcze lepiej Moczek zaprezentował się w deblu, bo wspólnie z Maciejem Romanowiczem (Desky Warszawa) wygrał cały turniej. Radomsko-warszawska para pokonała: Kamila Grzybskiego (ŁKS Łódź) i Piotra Barańskiego (Nafta Zielona Góra) 6:2, 6:1, Bartłomieja Trzcińskiego (Grzegórzecki Kraków) i Daniela Kotwicę (MKT Stalowa Wola) 6:2, 6:1, Jasińskiego i Koniecznego 6:4, 4:6, 6:3 oraz w finale Pydyszewskiego i Jędruszczaka 6:3, 6:3.

Udanie zaprezentowała się również w turnieju dziewcząt Katarzyna Irzmańska z Returnu. Odpadła dopiero w ćwierćfinale, w którym uległa zdecydowanie najlepszej zawodniczce w Polsce w tej kategorii wiekowej - Joannie Nalborskiej z Górnika Łęczna. Do półfinału Irzmańska dotarła za to w deblu, w którym występowała w parze z Katarzyną Nowak z Posnanii Poznań. O wejście do finału nie dały one rady Joannie Nalborskiej i Agacie Barańskiej (Desky Warszawa), przegrywając jednak po zaciętej walce 5:7, 4:6. W ćwierćfinale Irzmańska i Nowak pokonały Katarzynę Bufkę i Kaję Szubę (obie Desky Warszawa) 6:1, 7:6.

W okresie świąteczno-noworocznym korty Returnu na Michałowie cały czas tętnić będą życiem. - Będziemy gościć kadrę województwa młodzików - informuje Jan Błaszczyk. Zawodnicy Returnu biorą ponadto udział w drużynowych eliminacjach mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych.