Era Basket Liga: Polpharma - AZS Gaz Ziemny 92:80

Pewne zwycięstwo odnieśli koszykarze Polpharmy w ostatnim w tym roku meczu ligowym. Jak trudno gra się w Starogardzie przekonali się tym razem akademicy z Koszalina.

Pierwsza kwarta była popisem rozgrywającego gospodarzy Johna Thomasa. Amerykanin zdobył w niej 16 punktów i był absolutnie nie do zatrzymania dla koszykarzy AZS. W drugiej części gry starogardzianie kontynuowali ofensywną nawałnicę. W 19 minucie po rzucie George'a Reese'a prowadzili już różnicą 17 punktów (53:36). Po przerwie "farmaceuci" kontrolowali przebieg gry prowadząc cały czas różnicą 15-20 punktów. Dobrą zmianę dał Jacek Rybczyński, który trzykrotnie trafił za 3. W 36 minucie dzięki dobrej postawie Marcina Sroki i Antawna Dobie goście zmniejszyli stratę do 9 punktów (80:71), ale to było wszystko na co stać ich było tego wieczoru.

Polpharma Starogard - AZS Gaz Ziemny Koszalin 92:80

Kwarty: 30:21, 27:19, 19:15, 16:25

Polpharma: Thomas 25 (2), Reese 18 (2), Cielebąk 13 (1), Budzinauskas 4, Jagoda 0 oraz Rybczyński 12 (3), Marculewicz 7 (1), Kukiełka 7, Olszewski 6, Miecznikowski 0, Sarzało 0.

AZS: Dobie 19, Celej 12 (2), Miszczuk 12 (2), Kowalczuk 1, Wiechowski 0 oraz Sroka 15 (2), Zdravković 10, Balcerzak 4, Dąbrowski 3 (1), Briegmann 2, Bogdan 2.