BOKS ZAWODOWY. Dawid Cygan Kostecki będzie walczył w USA?

Młodzieżowy mistrz świata wagi półciężkiej organizacji WBC kolejny zawodowy pojedynek stoczy najprawdopodobniej podczas gali w Chicago 21 stycznia 2005 roku
Dawid ma już imponujący rekord 16 walk, wszystkie wygrane w tym 12 przez ko. Ostatnio w Rzeszowie w obecności pięciu tysięcy kibiców obronił tytuł młodzieżowego mistrza świata w wadze półciężkiej organizacji WBC. Jego walce z Dhafirem Smithem z USA przyglądał się wiceprezydent tej organizacji Rex Walker. Promotorzy Cygana zaplanowali już kolejny pojedynek rzeszowskiego mistrza. 21 stycznia 2005 roku podczas gali boksu zawodowego w Chicago Dawid może zaboksować z Amerykaninen Romero Johnsonem. W Chicago swoją kolejną walkę stoczy także inny bokser Hammer Knockout Promtion Krzysztof Włodarczk mistrz świata WBF.

- Jeszcze oficjalnie nie zaakceptowaliśmy przeciwnika dla Dawida, ale myślę, że do tego dojdzie. Johnson to czarnoskóry Amerykanin z Cleveland w Ohio. Jest doświadczony, urodził się w 1975 roku. Jest praworęczny, mierzy 180 cm wzrostu. Dotychczas wygrał 12 walk w tym 8 przez ko, przegrał dwa razy. Jeżeli się dogadamy to stoczy z Dawidem 6-rundową walkę - mówi Andrzej Wasilewski, promotor Kosteckiego, szef Hammer Knockout Promotion.

Co na to Dawid? Mijający rok miał bardzo pracowity. Czy kolejna trudna walka w odstępie miesiąca to nie zbyt wielkie obciążenie?

- Teraz zamierzam przez tydzień odpoczywać. Potem okaże się czy nie jestem przemęczony. W ostatnich dwóch miesiącach dwa razy zawalczyłem o mistrzowski pas. To spory wysiłek. Oczywiście mam ambicje i występ w USA jest moim celem, ale nie za cenę ewentualnego gorszego występu. Jak jechać i pokazywać się w kolebce boksu zawodowego to z najlepszej strony i w najlepszej formie. Na dziś mogę powiedzieć wstępnie że jadę do USA w styczniu, ale ostatecznie zadecyduję w najbliższy poniedziałek - tłumaczy Dawid Cygan Kostecki.