Wzmocnienia KH Sanok

HOKEJ NA LODZIE. PLH. W poniedziałek o północy minął termin zgłaszania nowych zawodników do drużyn ligowych. Najwięcej hokeistów zgłosił beniaminek hokejowej ekstraklasy, zespół KH Sanok.
Przypomnijmy, że w listopadzie do zespołu dołączyli: ukraiński bramkarz Mykola Voroshnov, obrońca Przemysław Piekarz oraz napastnik Tomasz Koszarek, którzy zostali wypożyczeni z zespołu Wojas Podhale Nowy Targ.

Kilka dni temu włodarze sanockiego klubu zatwierdzili także 22-letniego obrońcę Tomasza Połącarza z Dworów Unii Oświęcim oraz dwóch napastników: 29-letniego Krzysztofa Secemskiego (ostatnio występował w TKH Toruń) oraz 26-letniego Ukraińca Rostislava Saglo, który poprzednio występował również w TKH Toruń.

Wiadomo również, że do KH powróci także bramkarz Łukasz Janiec, który przed sezonem został wypożyczony do Wojasa Podhale Nowy Targ. Istnieje również szansa, że w KH zagra także 18-letni napastnik Piotr Poziomkowski, który aktualnie występuje w SMS PZHL Sosnowiec. Wprawdzie jest on wychowankiem sanockiego klubu, jednak właścicielem jego karty jest Stoczniowiec Gdańsk. O tym czy Poziomkowski wróci do Sanoka zadecyduje PZHL.

W miniony piątek na rozmowach w Sanoku przebywali dwaj słowaccy napastnicy: Rudolf Vercik (ostatnio SKP Poprad) oraz Pavol Fedor (VTJ Spisska Nova Ves). Niestety, żądania finansowe obu zawodników były nie do zaakceptowania przez włodarzy sanockiego klubu. Zarząd KH starał się pozyskać także bramkarza Piotra Jakubowskiego (GKS Tychy), obrońcę Bartłomieja Talagę i napastnika Krzysztofa Zapałę (obaj Wojas Podhale Nowy Targ), jednak zawodnicy Ci nie otrzymali zgodę na zmianę barw klubowych ze swoich macierzystych drużyn.