Marcin Bęben prawie w Zagłębiu Sosnowiec

Zagłębie postanowiło wymienić się z Odrą. Do Wodzisławia powędrował obrońca Marcin Drzymont, do Sosnowca ma trafić Marcin Bęben. Drzymont podpisał już 2,5-letni kontrakt. Jeżeli jednak Bęben nie podpisze umowy, z bezgotówkowej wymiany nici.


Wojciech Todur: Można powiedzieć, że Drzymont postawił Pana pod ścianą.

Marcin Bęben: Ja tak do tego nie podchodzę. Chcę grać w Sosnowcu i wierzę, że tak się stanie. Po świętach umówiłem się z dyrektorem Wojciechem Rudym na decydującą rozmowę. Od podpisania kontraktu dzielą mnie niewielkie szczegóły.

Boi się Pan wiązać z Zagłębiem na dłużej? Wiadomo, że w Sosnowcu podpisuje się kontrakty minimum dwuletnie.

- Rzeczywiście, na dziś Zagłębie nie jest zbyt wysoko w drugoligowej tabeli, ale jestem pewny, że wkrótce się to zmieni. Działacze mają ambitne cele, chcą, by zespół awansował do ekstraklasy. Mam nadzieję, że stanie się to ze mną w składzie. Długość kontraktu nie jest tak istotna, gdy ma się pewność, że co miesiąc dostanie się pieniądze za swoją pracę.

Wraca Pan do Sosnowca, bo chce poświęcić więcej czasu rodzinie. Gdy będzie Pan negocjował kontrakt, żona stanie pewnie po stronie dyrektora Rudego?

- Dojazdy do Wodzisławia były bardzo uciążliwe. Dwa miesiące temu zostałem ojcem. Chcę teraz spędzać jak najwięcej czasu z Maksymilianem, a nie podróżując po śląskich i zagłębiowskich drogach. Dojeżdżałem cztery lata i myślę, że wystarczy. Mój ojciec jeździ już siedem lat. Często podróżowaliśmy razem. Jeden czekał na drugiego, to było bardzo uciążliwe i w końcu ten balon musiał pęknąć.

Pana ojciec to symbol Zagłębia. Kibice będą porównywać Marcina do Marka. Lubi Pan taką presję?

- Tata grał w Zagłębiu 12 lat, a ja Będę grał na własne konto. Mimo że uczyłem się grać w piłkę w Czeladzi, to czuję się wychowankiem klubu z Sosnowca. Zawsze podkreślałem, że Zagłębie zajmuje pierwsze miejsce w moim sercu.

Wraca Pan do Zagłębia po pięciu latach przerwy. Z tamtej drużyny w składzie zostali już tylko Dawid Skrzypek i Tomasz Łuczywek.

- I jeszcze trener Tochel. To zupełnie inna drużyna, ale charakter i wola walki ta sama.Marcin Bęben - ur. 9 stycznia 1980

Kluby: CKS Czeladź, Zagłębie Sosnowiec, Odra Wodzisław. W ekstraklasie rozegrał 81 spotkań.