Sport w skrócie

Porażka koszykarzy Pyry Poznań, wyniki halowej ligi hokeja na trawie
Hokej na trawie

Start nad Grunwaldem. Hokeiści Startu Gniezno pokonali Grunwald Poznań w najciekawszym meczu weekendu ligi hokeja halowego. Pierwsze zwycięstwo odnieśli laskarze SMS Poznań.

Wyniki: Pomorzanin Toruń - Grunwald Poznań 6:7, Start Gniezno - Błękitny Express-Lech Poznań 11:2, Pocztowiec Poznań - LKS Gąsawa 17:7, SMS Poznań - LKS Rogowo 15:1, SMS Poznań - LKS Gąsawa 8:14, Start Gniezno - Grunwald Poznań 11:9, Pocztowiec Poznań - LKS Rogowo 35:0, Pomorzanin Toruń - Błękitny Express-Lech 18:5.

Koszykówka

Pyry z Tytanu. Po słabym meczu koszykarze Pyry przegrali z Tytanem Częstochowa 72:94 (29:22, 12:22, 26:10, 25:20). W wykonaniu poznaniaków dobra była tylko druga kwarta, po której prowadzili 44:41. Pyra powinna prowadzić znacznie wyżej, ale jej zawodnicy grali chaotycznie i nieskutecznie. Po przerwie częstochowianie szybko odzyskali przewagę, choć większa w tym zasługa słabej postawy koszykarzy Pyry niż częstochowian.

Inne wyniki I ligi: Spójnia Stargard Szczeciński - Sokół Łańcut 56:54, Basket Kwidzyn - AZS Radom 101:78, Polpak Świecie - Stal Stalowa Wola 76:63, Znicz Jarosław - Kager Gdynia 74:82, ŁKS LKS Łódź - Kotwica Kołobrzeg 75:105, awansem: Sokół Łańcut - Viking Gdynia 77:70.W 16-zespołowej I lidze Pyra zajmuje 12. pozycję, częstochowianie są na szóstym miejscu.