Kania/AZS lepsza w derby regionu od koszykarek Kadusa

Toru雟kie koszykarki nie zawiod造 swoich kibic闚. W derbowym spotkaniu w bydgoskiej hali "ㄆczniczka" podopieczne Maciej Broczka wysoko pokona造 Kadusa
Po raz pierwszy w tym sezonie torunianki gra造 w tak wielkiej hali. - To prawda, 瞠 moje zawodniczki nie s przyzwyczajone do takich obiekt闚, ale i tak powinny sobie poradzi - powiedzia przed spotkaniem trener Maciej Broczek. Pierwsze minuty tego pojedynku nale瘸造 jednak do rywale. W 2 min., po trafieniu z dystansu Katarzyny Jaworskiej, prowadzi造 6:1. Dopiero skuteczna gra Jolanty Sowi雟kiej-Broczek pozwoli豉 toruniankom na odrobienie strat. W 7 min. to ju zawodniczki z grodu Kopernika prowadzi造 (11:10). Jednak pierwsza kwarta by豉 bardzo s豉bym widowiskiem. Koszykarki obu zespo堯w pope軟ia造 mn鏀two strat, a celne rzuty mo積a by這 policzy na palcach jednaj r瘯i. Skuteczno嗆 rzut闚 wolnych wo豉豉 wr璚z o pomst do nieba. W samej pierwszej cz窷ci tego meczu torunianki nie wykorzysta造 kolejnych dziewi璚iu osobistych (cztery pud豉 "Sowy" i pi耩 Anny Rumi雟kiej, trafi豉 tylko Katarzyna Maksel)! Dopiero druga kwarta w wykonaniu podopiecznych Macieja Broczka mog豉 przypa嗆 do gustu. Agresywne krycie na ca造m boisku i celne kontrataki pozwoli造 toruniankom wyj嗆 na prowadzenie 20:17. Bydgoszczanki ambitnie walczy造 i na minut przed zako鎍zeniem drugiej kwarty, po celnym rzucie Katarzyny 皋陰dkiewicz, by這 tylko 28:27 dla Kani/AZS. Ostatnie 60 sekund tej cz窷ci gry torunianki zagra造 jednak koncertowo. "Za trzy" trafi造 Sowi雟ka-Broczek i Maksel, a katarzynki odskoczy造 na 8 pkt.

Pierwsze trzy minuty trzeciej kwarty torunianki wygra造 9:0 i za豉mane takim stanem rzeczy bydgoszczanki ca趾owicie odda造 inicjatyw rywalkom. Te systematycznie punktowa造 i zwi瘯sza造 przewag (kolejne kilka minut wygra造 18:4!). W 28 min, po trafieniu Rumi雟kiej zawodniczki z grodu Kopernika jedyny raz odskoczy造 na ponad 30 pkt (65:34). Koszykarki Kadusa bardzo cz瘰to faulowa造, nie nad捫aj帷 za szybkimi akcjami torunianek. Minut przed ko鎍em kwarty by豉 zawodniczka Kanii/AZS Justyna Nieznalska 這kciem uderzy豉 w twarz Maksel i zosta豉 ukarana przewinieniem niegodne sportowca. - Nie wiem, czemu Justyna tak post徙i豉, mo瞠 bola這 j to, 瞠 tak wysoko prowadzi造鄉y. Nie spodziewa豉m si takiego zachowania z jej strony - przyzna豉 p騧niej toru雟ka koszykarka. W ostatniej kwarcie bydgoszczanki wykorzysta造 rozlu幡ienie w szeregach dru篡ny z grodu Kopernika i zmniejszy造 rozmiary pora磬i.

KADUS 61

KANIA/AZS81
Kwarty: 13:13, 17:25, 9:27, 22:16

Kadus: 皋陰dkiewicz 11 (1), My鄂闚 10, Kostencka 9, Nieznalska 9 (1), Jaworska 8 (1), Szlachta 7, Stawicka 5, Lis 2

Kania/AZS: Sowi雟ka-Broczek 35 (2), Maksel 20 (3), Januszek 9, Rumi雟ka 7 (1), Czajkowska 4 oraz Nijaki 4, Ho這wnia 2, Zaniewska 0, Wi郾iewska 0

Pozosta貫 wyniki:

AZS Uniwersytet Warszawa - W堯kniarz Bia造stok 53:80, Unia Swarz璠z - Pi徠ka Tczew 87:66, mecz Pogo Siedlce - MUKS Pozna zosta prze這穎ny, mecz zaleg造 Unia - Pi徠ka 87:51.