Gala łucznicza w Suchedniowie

Turniej z udziałem najlepszych zawodniczek z całej Polski będzie głównym punktem Wielkiej Gali Łuczniczej, która w sobotę odbędzie się w nowej hali sportowo-rehabilitacyjnej w Suchedniowie
- Na pomysł tej pokazowej rywalizacji wpadł działający od niedawna w Olimpii wiceprezes Tadeusz Turski. Wszystkim od razu przypadł do gustu - przyznał Ryszard Niemiec, wiceprezes klubu z Suchedniowa. Tak jak na każdych zawodach halowych czołowe polskie łuczniczki strzelać będą na dystansie 18 metrów, ale w nietypowej formule - trzy serie po trzy strzały w systemie każda z każdą. Swój udział potwierdziły: mistrzyni Europy, medalistka olimpiady w Atlancie Iwona Marcinkiewicz z Drukarza Warszawa, mistrzyni Polski i medalistka ME Justyna Mospinek z Piątki Zgierz, zdobywczyni Pucharu Polski 2004 Anna Szukalska (Surma Poznań), halowa mistrzyni świata juniorek w drużynie Aneta Domańska z Łucznika Żywiec oraz wielokrotne medalistki mistrzostw Polski, Europy i świata młode łuczniczki gospodyń Izabela i Urszula Niemiec oraz Karolina Fąfara. Turniej rozpocznie się o godz. 14.30.

Wcześniej odbędą się pokazy najmłodszych adeptów łucznictwa z Olimpii oraz mistrzyni Polski sprzed roku w łukach blokowych Krystyny Karpińskiej. Gościem gali będzie także trzykrotna medalistka Igrzysk Paraolimpijskich, kielczanka Małgorzata Olejnik.