Siedem punktów Lampego dla Suns

Maciej Lampe wreszcie na boisku! Polak zagrał przez 15 minut w wygranym 108:86 meczu Phoenix Suns z Utah Jazz i rzucił siedem punktów. Suns z bilansem 19 zwycięstw i trzech porażek są najlepszym zespołem w NBA.
15 minut i siedem punktów to drugie najlepsze wyniki Lampego w tym sezonie. Dłużej i lepiej zagrał tylko w dwóch pierwszych meczach obecnego sezonu, kiedy spędził 17 minut na parkiecie w meczu z Atlantą Hawks, a trzy dni później rzucił osiem punktów New Jersey Nets. Potem, przez ponad miesiąc, siedział głównie na ławce rezerwowych - zagrał w sumie przez 25 minut podczas sześciu meczów.

W meczu z Jazz Lampe wszedł na parkiet osiem minut przed końcem trzeciej kwarty. Suns prowadzili już wtedy piętnastoma punktami (drugą kwartę wygrali 41:23). 19-letni skrzydłowy zaczął źle - spudłował dwa pierwsze rzuty i dwukrotnie faulował. Z akcji na akcję grał jednak coraz lepiej - trafił dwa wolne, a potem zdobył cztery punkty z rzędu, trafiając z półdystansu w dwóch kolejnych akcjach. Pod koniec trzeciej kwarty Lampe zablokował jeszcze rzut Mehmeta Okura i dorzucił siódmy punkt z osobistego. W czwartej kwarcie nie poprawił swoich statystyk i zszedł z parkietu pięć minut przed końcem meczu.

Phoenix wygrali 15 z ostatnich 16 spotkań i są rewelacją rozgrywek. A są przecież najmłodszy zespół NBA! Tylko czterech zawodników ma powyżej 24 lat (Steve Nash, Bo Outlaw, Jake Voskuhl i Shawn Marion). Ostatni raz tak dobry początek sezonu mieli w całej lidze Dallas Mavericks dwa lata temu (21-3). Rozgrywającym był wtedy Nash - obecny playmaker Suns.

Na wschodzie rewelacją są Cleveland Cavaliers, którzy w środę pokonali na wyjeździe Portland Trail Blazers. Z bilansem 14-8 Cavs zajmują drugie miejsce w Konferencji (za Miami Heat). 19-letni LeBron James jest piątym strzelcem ligi ze średnią 25,1 punktu na mecz. W Portland zdobył ich właśnie 25. Miał także 11 zbiórek i siedem asyst.

Wyniki środowych meczów:

Boston Celtics - Denver Nuggets 99:100

Cleveland Cavaliers - Portland Trail Blazers 112:88

Washington Wizards - Miami Heat 93:98

Toronto Raptors - Minnesota Timberwolves 96:90

New Orleans Hornets - Golden State Warriors 98:89

New York Knicks - Detroit Pistons 93:94

Memphis Grizzlies - Chicago Bulls 88:96

Houston Rockets - Atlanta Hawks 92:69

San Antonio Spurs - Orlando Magic 94:91

Phoenix Suns - Utah Jazz 108:86