Sport.pl

I Mikołajkowy Turniej o Puchar Starosty Rzeszowskiego w Halowej Piłce Nożnej

HALOWA PIŁKA NOŻNA. Juniorzy Schenker Stali Rzeszów wygrali I Mikołajkowy Turniej i Puchar Starosty Rzeszowskiego rozegrany w Miłocinie.
W zawodach zorganizowanych przez Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Rzeszowie wzięło udział osiem drużyn: Ania Piast Nowa Wieś, Plantator Nienadówka, Marabunda Stobierna, Schenker Stal Rzeszów, Elektrociepłownia Rzeszów, Płomyk Lutoryż, Junak Słocina i Crasnovia Krasne.

W pierwszej rundzie rywalizacja przebiegała w dwóch czterozespołowych grupach. Z grupy A awans do pólfinałów wywalczyły Ania Piast Nowa Wieś i Schenker Stal Rzeszów, a z grupy B - Płomyk Lutoryż i Crasnovia Krasne. W półfinałach Crasnovia pokonała Piasta 6:5 w karnych (w regulaminowym czasie był remis 1:1), a juniorzy rzeszowskiej Stali rozgromili 4:0 Płomyka Lutoryż.

W meczu o trzecie miejsce Ania Piast zdeklasował Płomyka wygrywając aż 6:0, a w meczu finałowym Schenker Stal nie dała szans Crasnovii, gromiąc ją 6:2.

Najlepszym strzelcem turnieju został Łukasz Żebrakowski (Ania Piast), który zdobył osiem bramek. Najlepszym bramkarzem wybrano jego kolegę klubowego, Mariusza Ślączkę.