BOKS ZAWODOWY

Niepewnośc trwała tydzień. W środę pas mistrza świata w boksie należący Dawida Cygana Kosteckiego wrócił w ręce Piotra Wernera organizatora rzeszowskiej gali bokserskiej
Przypomnijmy, we wtorek przed południem Piotr Werner otrzymał anonimowy telefon: - Proszę nie wyłączać komórki. Zadzwonię w nocy i powiem gdzie pan odbierze pas - powiedziała młoda kobieta. Dodała, że nie interesuje jej nagroda (10 tysięcy złotych).

- Telefonowała po raz drugi o 23.30. Powiedziała, że mam czekać na kontakt o 7.30 w środę rano. Dotrzymała słowa zadzwoniła i wyznaczyła miejsce spotkania na rogu ulic Cieplińskiego i Sokoła o 8.00 - opowiada Piotr Werner i dodaje: - Przyjechałem tam kilka minut przed ósmą. Stałem obok swojego samochodu. Pięć po ósmej podjechał czerwony maluch. Nie zatrzymał się, a z okna wyleciała pod moje nogi torba. Zajrzałem do środka. Na szczęście był tam pas Dawida. Trwało to kilkanaście sekund, w czasie których maluch odjechał. Zobaczyłem tylko jego tył. Nie wiem kto był w środku. Bardzo się cieszę bo to zamieszanie z pasem kosztowało mnie sporo nerwów. Teraz można spokojnie zabrać się do organizacji gali, a Dawid nie musi się już martwić.

Bilety w przedsprzedaży

Święto boksu w Rzeszowie podczas którego Dawid Cygan Kostecki będzie bronił tytułu mistrza świata WBC w wadze połciężkiej rozpocznie się w najbliższą niedzielę o godzinie 19 w hali na Podpromiu. Dawid zmierzy się z Amerykaninem Dhafirem Smithem.

Wejściówki można kupować: w hali na Podpromiu, kinie Zorza, CH Europa (klub Akademia i sklep muzyczny Best), lokau Iglo w Rynku, Galerii Graffica (kwiaciarnia Floris), sklepie Rzeszowianka na ul. Grunwaldzkiej 4, w Tesco (pasaż - salon Eziba), kiosku na ul. Słowackiego 24 (przy aptece), Informacji Turystycznej na ul. Asnyka 6, kiosku Ruchu na ul. Asnyka 2a.Bilety kosztują: 19, 29 i 39 złotych. Do nabycia są też wejściówki po 200 zł., tzw. Złote karty, zapewniające najlepsze miejsca i dostęp do Viproomu. Zamówienia grupowe można składać na mail: wersport@op.pl.

Nie stracę głowy

Marek Kruczek: - Spotkałeś się już Dhafirem Smithem. Jakie wrażenia?

Dawid Kostecki, młodzieżowy mistrz świata organizacji WBC: - Podaliśmy sobie ręce. Dhafir jest dobrze zbudowany i trochę wyższy ode mnie. Jest praworęczny. Zapowiada, że odbierze mi pas, ale bardzo chętnie da mi rewanż. Myślę jednak, że to ja wygram.

Przygotowujesz się do walki już piąty tydzień. Jak teraz wyglądają treningi?

- Początkowo trenowałem dwa, trzy razy dziennie. Były to zajęcia siłowe. Teraz w ostatnim tygodniu trenuję raz dziennie. Pracuję nad szybkością, dynamiką i celnością. Walka z cieniem, worek, tarcza.

Czeka Cię bardzo ważna walka przed własna publicznością w Rzeszowie. Jest trema?

- Na razie w ogóle nie odczuwam tremy. Może wtedy gdy usłyszę widownię i hymn to pojawi się dreszczyk emocji. Ale myślę, że nie stracę koncentracji będę zwracał uwagę tylko na rywala i słuchał uwag trenera. Skupię się na walce i będzie dobrze.

Niektórzy obawiają się, że u siebie będziesz chciał szybko skończyć walkę przed czasem i możesz popełnić błąd?

- Myślałem nad tym i jestem przygotowany na pełne 10 rund. Pierwsze dwie na pewno poświęcę na rozpracowanie przeciwnika. Nie będę się starał szybko skończyć walki. Mam tego świadomość, że jak chce się szybko wygrać to można popełnić błąd. Już stoczyłem kilka ważnych walk i potrafię się skocentrować Na pewno nie stracę głowy.Wejściówki dla Czytelników

Dla naszych Czytelników mamy 10 wejściówek na rzeszowską galę bokserską. Otrzyma je pierwsze 10 osób, które dodzwonią się do nas w czwartek od 10.00 do 10.30 pod numer (17) 8751114 i odpowiedzą na pytanie: Ile walk na zawodowym ringu Dawid Cygan Kostecki rozstrzygnął przed czasem?