Sport.pl

Wyniki Grand Prix "Gazety Wyborczej"

Tegoroczna rywalizacja na stoku Malta-Ski minęła półmetek - w niedzielę poznańscy narciarze i snowboardziści spotkali się na Malcie już po raz trzeci
Śniegu jak nie było na Malcie tak nie ma, ale znów dopisała frekwencja (ponad 350 startujących), a na brak emocji znów nie można było narzekać. Walka o miejsca na podium była tak zacięta, że w dwóch przypadkach zawodnicy z czołowych pozycji zostali sklasyfikowani ex aequo!

Pierwszą edycję Akademickich Mistrzostw Wielkopolski rozegrali też poznańscy studenci. Druga, decydująca rozgrywka odbędzie się 16 stycznia.

Narciarstwo

DZIECI DO LAT 6. Dziewczynki: 1. Małgorzata Sajdak (18.22 s), 2. Julia Apola (22.00). Chłopcy: 1. Grzegorz Piątkowski (18.48), 2. Bartosz Wałczyk (20.80), 3. Kajetan Tabaczyński (25.33).

DZIECI 7-9 LAT. Dziewczynki: 1. Monika Przygocka (13.74), 2. Weronika Garniewicz (13.80), 3. Klaudia Anastaziak (14.88). Chłopcy: 1. Adam Sobota (13.37), 2. Stanisław Słuchocki (13.64), 3. Adam Cukrowski (13.77). Liga szkolna: SP 6 Poznań (29.59), 2. SP 14 Poznań (30.54), 3. SP 70 Poznań (32.04).

DZIECI 10-12 LAT. Dziewczynki: 1. Katarzyna Szymańska (11.81), 2. Alicja Będkowska (11.91), 3. Iga Bauer (12.12). Chłopcy: 1. Tomasz Szczepański (11.52), 2. Sebastian Wisełka (11.97), 3. Ryszard Krzyżan (12.09). Liga szkolna: 1. SP 38 Poznań (25.01), 2. SP 86 Poznań (25.04), 3. SP 70 Poznań (26.46).

MŁODZIEŻ 13-15 LAT. Dziewczęta: 1. Beata Lipiak (11.82), 2. Joanna Przybył (12.40), 3. Jadwiga Błaszkiewicz (12.43). Chłopcy: 1. Jakub Marchwian (11.01), 2. Patryk Marchwian (11.19), 3. Mateusz Garniewicz (11.36). Liga szkolna: 1. Gimnazjum 57 Poznań (22.20), 2. Gimnazjum 54 Poznań (23.61), 3. Gimnazjum 29 Poznań (25.57).

MŁODZIEŻ 16-19 LAT. Kobiety: 1. Monika Wieczorkiewicz (11.97), 2. Maria Kupińska i Joanna Ponińska (obie 12.36). Mężczyźni: 1. Jakub Zwierzycki (11.12), 2. Jakub Przybył (11.15), 3. Maciej Jachowski (11.23). Liga szkolna: 1. LO 6 Poznań (22.27), 2. LO 1 Poznań (23.76), I Prywatne LO Poznań (23.99).

DOROŚLI 20-34 LATA. Kobiety: 1. Agnieszka Vetulani (12.55), 2. Agata Wypijewska (13.29), 3. Agnieszka Stenzel (13.55). Mężczyźni: 1. Piotr Ogarzyński (10.59), 2. Bartosz Gogolewski (10.99), 3. Tomasz Jęchorek (11.08).

DOROŚLI POWYŻEJ 35 LAT. Kobiety: 1. Helena Elegańczyk-Kot (14.42), 2. Ewa Przygocka (15.53), 3. Anna Szyfter (16.95). Mężczyźni: 1. Jerzy Głodek (11.70), 2. Maciej Chlebanowski (11.87), 3. Robert Spieczyński (12.58).

Snowboard

DZIECI DO 12 LAT. Dziewczynki: 1. Katarzyna Szymańska (19.53). Chłopcy: 1. Maciej Hańczewski (15.84), Iwo Honckiewicz (19.42), Tomasz Skibicki (25.83). Liga szkolna: 1. SP 65 Poznań (62.30).

MŁODZIEŻ 13-15 LAT. Dziewczęta: 1. Hania Leonarska (22.38), 2. Anna Hańczewska (23.74), 3. Agata Ziętek (24.38). Chłopcy: 1. Michał Brukwicki (14.45), 2. Rafał Płaza (14.74), 3. Bartosz Waligórski (15.12). Liga szkolna: 1. Gimnazjum 29 Poznań (29.57), 2. Społeczne Gimnazjum 3 Poznań (32.51), 3. Społeczne Gimnazjum 1 Poznań (35.19).

MŁODZIEŻ 16-19 LAT. Kobiety: 1. Magdalena Urbańska (15.02), 2. Katarzyna Radzikowska (16.15), 3. Dorota Świetlik (16.16). Mężczyźni: 1. Adam Wierciński (12.87), 2. Jędrzej Jerzmanowski (13.64), 3. Maciej Wróbel i Michał Urbański (obaj 13.90). Liga szkolna: 1. LO 1 Poznań (26.77), 2. LO 6 Poznań (29.17), 3. LO Św. Marii Magdaleny Poznań (33.93).

Akademickie mistrzostwa Wielkopolski

Narciarstwo - kobiety: 1. Joanna Ponińska, UAM (12.36), 2. Agnieszka Vetulani, UAM (12.55), 3. Klaudia Klauzińska, AWF (12.87).

Narciarstwo - mężczyźni: 1. Piotr Ogarzyński, UAM (10.59), 2. Bartosz Gogolewski, AWF (10.99), 3. Tomasz Jęchorek, WSNHiD (11.08).

Snowboard - kobiety: 1. Katarzyna Radzikowska, AWF (16.15), 2. Dorota Świetlik, Politechnika (16.16), 3. Paulina Sikora, UAM (16.64).

Snowboard - mężczyźni: 1. Jędrzej Jerzmanowski, UAM (13.64), 2. Maciej Wypijewski, UAM (15.47), 3. Radosław Milewski, AWF (16.04).