Lider pokonany

Do sporej niespodzianki doszło w sobotę w lubelskiej hali MOSiR, gdzie miejscowy Start Olimp pokonał lidera drugiego frontu zespół MCKS Czeladź 73:63. Niestety nie udała się wyprawa AZS Lublin do Dąbrowy Górniczej, w której podopieczni trenera Romana Miśliwca ulegli MMKS 91:105

Start wygrał głównie dzięki dobrej postawie w obronie. W ataku gospodarze radzili sobie dużo gorzej, bo ich skuteczność z gry wyniosła zaledwie 37 procent. Do przerwy mecz był bardzo wyrównany. Co prawda w 17 minucie po trafieniu Michała Marciniaka Start Olimp prowadził 28:24, ale później zaczął grać bardzo niefrasobliwie, co wykorzystali goście, zdobywając 10 punktów z rzędu, i do przerwy Czeladź prowadziła 34:28. W drugiej połowie bardzo dobrze w ekipie Krzysztofa Ziemoląga spisywali się Marciniak i Bartosz Borkowski. To oni wzięli na siebie ciężar zdobywania punktów, a reszta zespołu skupiła się na obronie. O losach meczu przesądziła ostatnia kwarta. Start ją wygrał zdecydowanie 26:14 i całe spotkanie 73:63.

Niefrasobliwi

AZS po raz kolejny potwierdził, że najlepiej czuje się przed własną publicznością. Trener Myśliwiec miał do dyspozycji tylko siedmiu zawodników i mimo że na Śląsk pojechał trzon zespołu, zabrakło mu wsparcia rezerwowych. Po słabej pierwszej połowie w drugiej akademicy zaczęli mozolnie odrabiać straty i po trafieniu za trzy punkty Dariusza Lipowskiego przewaga MMKS wynosiła tylko dwa punkty (48:46). Od tego momentu mecz się wyrównał i do 38 minuty wynik był sprawą otwartą, bo gospodarze prowadzili tylko 86:83. Niestety wystarczyło kilkadziesiąt sekund niefrasobliwej gry, by gospodarze zaaplikowali akademikom 19 punktów.

START OLIMP LUBLIN 73

MCKS CZELADŹ 63

Kwarty: 15:11, 13:23, 19:15, 26:14

Start Olimp: Marciniak 28, Borkowski 17, Fijałka 12, Bidyński 6, Sikora 5 oraz Zduniak 3, Wróblewski 2, Bartoszcze 0, Prażmo 0, Szymański 0, Górski 0, Laskowski 0.

Najwięcej punktów dla Czeladzi: Morawiec - 19.

DĄBROWA GÓRNICZA 105

AZS LUBLIN 91

Kwarty: 26:17, 22:26, 24:23, 33:25

AZS Lublin: Lipowski 30, Kowalski 22, Hołota 17, Nowakowski 10, Ślebocki 0 oraz Samborski 10, Grzywna 2.

Najwięcej dla Dąbrowy: Adamczyk 23, Lewicki 20, Spychała 19, Dudkiewicz 15.

II LIGA KOSZYKARZY

Pozostałe wyniki: Pogoń Ruda Śląska - UMKS Kielce 74:82, Pogoń Prudnik - Big Star Tychy 95:71, Bobry Zabrze - MKKS Rybnik 78:98, Polonia Przemyśl - MOSiR Krosno 81:95. Mecz Zagłębie Sosnowiec - Mickiewicz Katowice zakończył się po zamknięciu tego wydania "Gazety". Spotkanie Legia Warszawa - AZS Gliwice przełożono.

Pierwsza drużyna awansuje do I ligi, druga gra baraż z drugim zespołem grupy A. Spadają dwie ostatnie drużyny, a zespoły z miejsc 13. i 14. grają baraże o utrzymanie