AZS Koszalin - Astoria Bydgoszcz 75:80

Po dwóch porażkach przyszedł czas na zwycięstwo Astorii w Pucharze Ligi. I znowu triumf w meczu wyjazdowym
Do Koszalina bydgoszczanie pojechali bez Krzysztofa Wilangowskiego i Pawła Wiekiery. - Pawłowi spuchło to kontuzjowane kolano, z którym grał w Ostrowie a Krzysiek naciągnął mięsień dwugłowy - mówi trener Astorii Wojciech Krajewski.

Wiele minut na parkiecie spędzili rezerwowi koszykarze: Marcin Grocki, Przemysław Gierszewski i Radosław Kłosiński. - Marcin dał nam ważną trójkę, kiedy był remis w ostatniej minucie - opowiada Krajewski.

Koszalinianie przeważali i wygrywali nawet dwoma punktami - Postawiliśmy strefę i udało się odrobić straty, choć w trzeciej kwarcie spadł za pięć fauli Krzysiek Dryja. Świetne spotkanie rozegrał Greg Harrington - ocenia bydgoski szkoleniowiec. Amerykanin w ostatniej kwarcie zdobył 16 pkt.

W sobotę o 13.30 Astoria gra w Łuczniczce ligowy mecz z Polonią Warszawa.

AZS KOSZALIN - ASTORIA BYDGOSZCZ 75:80

Kwarty: 18:15, 19:17, 19:17, 19:31

AZS: Sroka 15, Kowalczuk 10, Briegmann 10, Celej 10, Balcerzak 7, Dobie 6, Zdravković 5, Szybilski, Dąbrowski 4, Wiechowski 4, Miszczuk 2, Bogdan 2

Astoria: Korszuk 13, Grocki 9, Kudriawcew 2, Dryja 6, Bosnić 0 oraz Harrington 30, Gierszewski 10, Szczotka 5, Arabas 5, Kłosiński 0

Pozostałe wyniki:

grupa A: Polpharma Starogard Gd. - Czarni Słupsk 70:59, pauzowała Polonia Warszawa

grupa B: Turów Zgorzelec - Gipsar Stal Ostrów 92:79