Sukcesy Orcholskiej i Szatkowskiej

Alina Orcholska i Ewa Szatkowska miały podowy do radości po zakończeniu Ogólnopolskiego Turnieju Tenisowego "Super Seria". Na kortach w Sopocie pierwsza triumfowała w singlu, druga w deblu.
W grze pojedynczej Orcholska w pierwszej rundzie miała wolny los, a w kolejnej pokonała Paulinę Łoś z Arki Gdynia 6:1, 6:3. Trudniej było w ćwierćfinale, gdy wygrała z Sylwią Humińską z Nafty Zielona Góra 6:2, 7:6 (3). W półfinale zmierzyła się ze swoją koleżanką klubową. W pojedynku między dwiema najlepszymi tenisistkami Torunia Orcholska pokonała Szatkowską 6:3, 6:4. Ten mecz okazał się trudniejszy od starcia, którego stawką było zwycięstwo w turnieju - zawodniczka Startu/Wisły wygrała w nim 6:2, 6:4 z Karoliną Filipiak z AZS Poznań.

Szatkowska przed porażką z Orcholską wygrała 6:2, 6:3 z Aleksandrą Zakrzyńską z Mery Warszawa, a w ćwierćfinale z Sandrą Podolak z SKT Sopot/ 6:3, 6:4. Torunianka triumfowała za to w deblu. Wspólnie z Filipiak w ćwierćfinale pokonały Monikę Bilak (SKT Sopot) i Paulinę Matusiak (PKT Pabianice) 6:1, 6:2. Później wygrały również z Mariettą Bigus i Joanną Zwirbulis (Arka Gdynia) 6:2, 6:1, a w finale okazały się lepsze od duetu Dagmara Siara (Return Radom)-Aleksandra Zakrzyńska (Mera Warszawa), które zostały pokonane 6:4, 6:1.

W turnieju wystapiła również Hanna Kapustka. W pierwszej rundzie wygrała z Aleksandrą Stawińską (SKT Sopot) 6:0, 6:0, a w drugiej - z Sandrą Podolak (SKT Sopot) przy stanie 5:7, 1:2,wycofała się z turnieju z powodu kontuzji prawego barku.