Rusza cykl piłkarskich turniejów dla dzieci

Cykl ogólnopolskich turniejów dla najmłodszych adeptów futbolu organizuje Orlik'14 Radom. Pierwszy już w najbliższą sobotę w Iłży
Impreza Orlika to już tradycja. W pierwszej połowie grudnia, uczniowski klub z Radomia zaprasza do zespoły z regionu radomskiego, warszawskiego, łódzkiego i kieleckiego do rywalizacji w hali. Rywalizacja odbywa się w pięciu kategoriach wiekowych.

Jako pierwsi, do walki w turnieju mikołajkowym przystąpią trampkarze, czyli chłopcy urodzeni co najwyżej w roku 1991. Areną zmagań będzie, podobnie jak przed rokiem, hala gimnazjum w Iłży. Oprócz gospodarzy wystartują: Kolporter Korona Kielce, KSZO Ostrowiec Św., MG MZKS Kozienice, Juventa Starachowice, Junior Radom, Champion Pionki, Centrum Radom, Olimpia Ciepielów, SEMP Warszawa, Lider Lipsko i Zwolenianka Zwoleń.

W niedzielę natomiast do rywalizacji przystąpią trampkarze starsi (rocznik 1989) i orlicy (1994). Ci pierwsi spotkają się w Iłży, a o puchar prezesa ROZPN-u Władysława Kramczyka, walczyć będą: ŁKS Łódź, Kolporter Korona Kielce, Juventa Starachowice, Olimpia Ciepielów, Gracja Tczów, Lider Lipsko, Rakovia Warszawa, Beniaminek Radom, Świt Warszawa, Zwolenianka Zwoleń, Oronka Orońsko i Orlik. Turniej orlików zostanie natomiast rozegrany w hali PG 22 w Radomiu. Stawką zmagań będzie puchar prezydenta Radomia Zdzisława Marcinkowskiego. Rywalizować będzie o niego dziesięć drużyn: Kosa Konstancin, Champion Pionki, Młodzik Radom, PKS Makowiec, Lider Lipsko, Junior Radom, Beniaminek Radom, Juventa Starachowice, Viki Radom i Orlik.

Trampkarze (rocznik 1990) i żacy (1993) wyznaczyli sobie spotkania tydzień później. Pierwsi zagrają w Iłży, drudzy w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radomiu.