Zwycięstwo AZS/Uniwersytetu w III lidze koszykówki

Dopiero mało skuteczna gra w końcówce spotkania w Pakości przesądziła o porażce toruńskich akademików. Wszyscy faworyci dziewiątej kolejki spotkań pewnie triumfowali w swoich meczach.

Najwięcej emocji przyniosło starcie Sokoła i AZS/Uniwersytetu. Drużyny rywalizujące bezpośrednio o czwarte miejsce w tabeli stworzyły ciekawe i emocjonujace widowisko. Spotkanie w Pakości rozstrzygnęło się dopiero w ostatnich minutach. - Wysoko przegralismy pierwszą kwartę. Potem mozolnie odrabialiśmy straty, a na dwie minuty przed końcem meczu doprowadziliśmy do remisu. Jednak wtedy osiem punktów z rzędu zdobył Ariel Nadolski i zapewnił swojej drużynie zwycięstwo. Szkoda straconej szansy bo rozegraliśmy niezłe spotkanie - powiedział trener akademików Maciej Deręgowski.

W Gniewkowie lider tabeli nie miał problemów z pokonaniem WTK Włocławek. Goście jedynie w pierwszej kwarcie stawili opór gospodarzom. W trzech kolejnych na prakiecie dominował już zespół Harmattana Darro. - Obawiałem się tego spotkania. Okazało się jednak, że zastosowanie pressingu na całym boisku było kluczem do zwycięstwa. Koszykarze z Włocławka nie byli w stanie poradzić sobie z naszą taktyką. Cały zespół pokazał się z dobrej strony. Jestem zadowolony z gry moich podopiecznych - stwierdził trener ekipy z Gniewkowa Michał Gardocki.

Zawodnicy Waxu Toruń nie byli w stanie nawiązac wyrównanej walki z bydgoskim Novum przez całe spotkanie. Do przerwy torunianie przegrywali zaledwie pięcioma punktami. Jednak dwie ostatnie kwarty należały do koszykarzy z Bydgoszczy, którzy wygrali je wysoko bo aż 50:18.

Najlepszy z toruńskich zespołów, SIDEn/MMKS pauzował. W najbliższej kolejce, którą zaplanowano na niedzielę zmierzy się w prestiżowym spotkaniu z jednym z głównych konkurentów w walce o awans do II ligi. We własnej hali podejmie Novum Bydgoszcz. Derbowy pojedynek będzie okazją nie tylko do zmagań koszykarzy, ale również publiczności. Organizatorzy mają zamiar przeprowadzić konkurs wsadów piłki do kosza - wezmą w nim udział nie zawodnicy obu zespołów, ale fani, którzy zjawią się w hali Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego. Główną nagrodę dla zwycięzcy stanowić będą akcesoria komputerowe. Triumfator otrzyma zestaw głośników oraz klawiaturę i mysz.