Unia/Wisła - Noteć 81:82 w koszykarskim Pucharze Ligi

Gospodarze przystąpili do meczu Pucharu Ligi w ośmioosobowym składzie. Było jasne, że krakowianom trudno będzie wytrzymać to spotkanie kondycyjnie, lecz końcówka pokazała, że ambicją i wolą walki można wiele zdziałać. Gdyby mecz potrwał jeszcze kilka sekund...
...to grający bez Mike'a Ansleya i Mujo Tuljkovicia gospodarze być może wygraliby lub przynajmniej doprowadzili do dogrywki. Pierwsze dwie kwarty pod dyktando Unii/Wisły. Dobrą partię rozgrywał Willie Anderson. W pierwszej części zdobył 10 punktów, a po niektórych jego asystach ręce same składały się do oklasków. Próbowali mu dotrzymywać kroku Paweł Szcześniak i Jacek Olejniczak.

Feralna dla krakowian okazała się 16. minuta spotkania. Wtedy to stłuczenia mięśnia doznał Anderson, a czwarte przewinienie złapał Olejniczak. W tym momencie obaj na dłużej usiedli na ławce rezerwowych. Co prawda w drugiej kwarcie gospodarze dołożyli kolejne sześć punktów przewagi, ale trzecia część to już fatalna gra podopiecznych Bogdana Zająca i popis gości, a szczególnie Adriana Penlanda.

- Za szybko rzucamy - krzyczał zdenerwowany trener gospodarzy. - Zostało nas praktycznie sześciu do gry, a gramy jakby było nas czterdziestu. Nasze akcje trwają dwie sekundy - krytykował nieprzygotowane rzuty swych podopiecznych zdenerwowany szkoleniowiec.

W 30. minucie po szóstym punkcie z rzędu Penland doprowadził do stanu 59:59, a po chwili dołożył jeszcze dwa "oczka" i Noteć objęła prowadzenie. Wcześniej za pięć przewinień spadł Olejniczak, a w 35. minucie to samo spotkało Szcześniaka. Na początku czwartej kwarty goście odskoczyli na kilka punktów, zaczął trafiać Brandon Brown. Ale na trzy i pół minuty przed końcem jeszcze raz wzięli się w garść gospodarze prowadzeni przez świetnego w tym meczu Jacka Sulowskiego. Do szczęścia zabrakło niewiele. To trzecia porażka Unii/Wisły i trzecie zwycięstwo Noteci w rozgrywkach o Puchar Ligi.

UNIA/WISŁA81
NOTEĆ82
Kwarty: 22:16, 26:20, 11:25, 22:21.

Unia/Wisła: Żurawski 15, Anderson 12 (2 x 3), Szcześniak 10, Olejniczak 4, Suski 3 (1) - Sulowski 28 (5), Bielak 8 (2), Dudzik 1.

Noteć: Penland 26 (2), Mrożek 16 (4), Szubarga 9, Brown 7, Djurić 2 - Stakić 9, Robak 8, Kuzian 3, Radović 2.