Komplet wygranych piłkarzy ręcznych SSBO Białystok

Piłkarze ręczni SSBO pokonali w Warszawie AZS Uniwersytet 33:27 i tym samym pierwszą rundę zakończyli z kompletem wygranych. To stawia ich w roli głównego kandydata do drugoligowego awansu
Białostoczanie z obawami podchodzili do tego spotkania, bo drużyna Uniwersytetu miała na koncie tylko o jedną wygraną mniej, a poza tym nie przegrała spotkania we własnej hali.

- Do każdego spotkania podchodzimy bardzo poważnie - mówi Marcin Kosior, prezes SSBO. - Nie inaczej było tym razem. Początek mieliśmy wymarzony, prowadziliśmy nawet 6:0. Dopiero gdy na ostatnie minuty wpuściliśmy graczy rezerwowych, rywalizacja się wyrównała. Ale to była decyzja taktyczna, bo chcemy ogrywać młodzież.

Gospodarze na własnym parkiecie grali ostro, a momentami nawet prowokacyjnie. Nie uszło to uwadze arbitra, a dokładniej sędziny prowadzącej mecz, która za kolejne wykluczenia usunęła z boiska aż dwóch szczypiornistów Uniwersytetu. Pierwszy z nich ujrzał czerwoną kartkę jeszcze przed końcem połowy, zakończonej zwycięstwem SSBO 16:9.

Druga połowa była już bardziej wyrównana. Gospodarze nie zamierzali łatwo sprzedać skóry i ambitnie walczyli o każdą piłkę. Trener SSBO Piotr Gołub konsekwentnie stawiał na młodych graczy, co odbiło się na wyniku spotkania.

- Nie potrafiliśmy upilnować Andrzeja Wardzińskiego z Uniwersytetu, który w pojedynkę rzucił nam 13 bramek, co stanowiło blisko połowę wszystkich bramek gospodarzy - dodaje prezes SSBO. - Podjęliśmy ryzyko gry dublerami, bo chcieliśmy, aby zdobywali doświadczenie. Mimo kompletu wygranych rozgrywki obnażyły nasze braki. Największym z nich jest nierówna kadra. Młodsi zawodnicy nie dorównują poziomem piłkarzom z większym stażem. W przerwie zimowej niektórzy nasi piłkarze będą mieli indywidualne zajęcia taktyczne, mające na celu wyrównanie poziomu sportowego.

To było ostatnie spotkanie białostoczan w pierwszej rundzie rozgrywek. W ramach Puchar Polski SSBO rozegra jeszcze w grudniu mecz z TS-em Siemiatycze. Zwycięzca meczu podejmie u siebie w kolejnej rundzie drugoligowca.

Drużyna z Siemiatycz ostatni mecz w rundzie z Arcusem Radzymin przełożyła na 18 grudnia.

AZS UNIWERSYTET WARSZAWA - SSBO BIAŁYSTOK 27:33 (9:16).

SSBO: M. Dziekoński - Lange 10, Borsuk 7, Ginter 7, Dytman 5, Podkowiński 1, Gołub 0 oraz E. Dziekoński 3, Bobowski 0, Łupiński 0, Jakubowski 0, Ołdakowski 0.

TABELA

1. SSBO 612207:119
2. Uniwersytet68157:155
3. ROKiS Arcus5295:129
4. Siemiatycze50103:159
Najlepsza drużyna awansuje do drugiej ligi, nikt nie spadnie.