Kolejne rundy szkolnych rozgrywek

W Gdańsku w piłkę ręczną najlepiej grają uczniowie Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego, w szachy - Szkoły Podstawowej nr 85, a w minisiatkówkę - Uczniowskiego Klubu Sportowego Jasieniak
MINISIATKÓWKA

W SP 85 odbyły się otwarte Mistrzostwa Gdańska w Minisiatkówce "2" dziewcząt klas V i młodszych. Pierwsze miejsce zajął UKS Jasieniak (skład: Anna Szczoczarz, Natalia Gajewska, Agnieszka Krella, Justyna Łukasik, Zuzia Hanz, trener: Iwona Wilkowska), drugie SP 48 (Anna Makowska, Agnieszka Kowalkowska, Magda Starczewska, Anna Łozowska, Justyna Kamińska, trener: Jacek Chyła), trzecie SP 85, czwarte SP 76 (Dominika Kabat, Karolina Kowalczuk, Natalia Duma, Ania Siwiec, Karolina Krupska, Magda Skrzypek, trener: Sławomir Strzałkowski), piąte SP 80 (Natalia Wozowicz, Natalia Chyła, Ania Majdańczuk, Milena Laszkowska, Aneta Romińska, Roksana Palubicka, Justyna Kierszkowska, Justyna Borkowska, trener: Roma Jachlewska), szóste SP 45 (Weronika Treder, Anna Rydzkowska, Aleksandra Kossowska, Ewelina Dembek, Aneta Hara, Anna Żebrowska, trener: Urszula Dąbrowska), siódme SP 56 (Magda Derda, Małgosia Kaiser, Paulina Ciarska, Paulina Lewicka, Agnieszka Fryczyńska, Aneta Jurzick, trener: Kazimiera Gorajdowska), ósme SP 58 (Milena Derra, Joanna Kisielewska, Agnieszka Wądołowska, Sylwia Kirsz, Kamila Bykowicz, Justyna Masalon, trenerzy: Bożena Gilla, Jacek Kuchta).SZACHY

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum Niepubliczne Gedanensis zorganizowały Mistrzostwa Gdańska w Szachach. Zmagania odbyły się w dwóch kategoriach.

Wyniki szkół podstawowych:

1. SP 85 - 17 pkt (Agnieszka Krella, Robert Dudek, Michał Chmielnicki, Paweł Kaczanowski)

2. Podstawowa Szkoła Gedanensis - 16,5 pkt (Aron Łukasik, Katarzyna Zygmuntowska, Marcin Lew, Grzegorz Litaniuk)

3. SP 8 - 9,5 pkt (Daniel Stradowski, Piotr Medzia, Paweł Bulczak, Kalina Samolewicz)

Wyniki gimnazjów:

1. Gimnazjum 16 - 28,5 pkt (Dorota Kempińska, Wojciech Kempiński, Krzysztof Kwaśniewski, Bogusław Okuniewski)

2. Gimnazjum 29 - 23,5 pkt (Anna Niklas, Adam Biniek, Paulina Piepiórka, Michał Sacharczuk)

3. Gimnazjum Gedanensis - 21 pkt (Tymoteusz Karło, Mateusz Karło, Osman Muklewicz, Zofia Zuchowicz)

Zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 85 oraz z Gimnazjum nr 16 zakwalifikowały się na Igrzyska oraz Gimnazjadę Wojewódzką, które odbędą się 7 grudnia w Gniewie.

PIŁKA RĘCZNA

W mistrzostwach Gdańska szkół ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej chłopców wystartowało siedem zespołów. W finałach padły następujące wyniki: ZSRCKU - XV LO 23:17, XX LO - ZS Energetycznych 26:27, XV LO - ZS Energetycznych 31:23, ZSRCKU - XX LO 35:12.

Końcowa kolejność:

1. ZSRCKU (Marcin Fijałkowski, Szymon Adamczyk, Adam Bozof, Hubert Dargacz, Dawid Kotzłnecht, Piotr Maruszewski, Wojciech Muzioł, Wojciech Pioch, Michał Serwatko, Artur Sikora, Maciej Szynszecki, Tomasz Wieczorkowski, Krzysztof Wondołowski, trener Marek Mońko).

2. XV LO (Krzysztof Gajewski, Jan Przyłucki, Jacek Godziński, Filip Lewandowski, Łukasz Stranc, Rafał Baranowski, Sebastian Bugaj, Wojciech Wach, Marcin Stasiński, Adam Szczepański, Krzysztof Sadowski, trener Grzegorz Musielak).

3. ZS Energetycznych (Radosław Steege, Paweł Stburski, Paweł Demczuk, Bartosz Gołuński, Kacper Drozdowski, Paweł Jasik, Sławomir Łabaczewski, Janusz Siepsiak, Michał Naparty, Jarosław Hulko, Jacek Łunkiewicz, Krzysztof Wolter, Paweł Schulte-Noelle, Piotr Barysz, trener Krzysztof Rogalski).