TPR Lublin - Vive Kielce 30:20

Po bardzo dobrym meczu młodziutkie szczypiornistki lubelskiego TPR pokonały u siebie faworyzowane Vive Kielce różnicą 10 bramek. Po raz kolejny świetną skutecznością strzelecką popisała się Anna Cegłowska

Wprawdzie mecz był tylko I-ligowy, ale na parkiecie oglądaliśmy trzy byłe reprezentantki Polski - Iwonę Nabożną w TPR oraz Elżbietę Kopretowską i Bożenę Sęktas, dawniej Lokwenc w drużynie gości. Początek spotkania był wyrównany i bardzo nerwowy w wykonaniu obu zespołów. Vive wyszło na parkiet z założeniem wyłączenia z gry Cegłowskiej. Trener Waldemar Czubala szybko to rozszyfrował i zdjął z boiska tę zawodniczkę, a wprowadził Iwonę Nabożną, która uspokoiła grę. Brak lubelskiej snajperki sprawił, że... w szeregi gości wkradło się zamieszanie. W 21. minucie przy stanie 9:9, trenerka kielecka Ewa Kruk wzięła czas. Wykorzystał tę przerwę także lubelski szkoleniowiec, zmienił obronę na 5-1, czym kompletnie wybił Vive z uderzenia. Pierwsza połowa zakończyła się wygraną lublinianek 15:9. W ostatnich 10 minutach tej części gry dobrze spisywała się rozgrywająca Dorota Szuwarska.

Po przerwie przewaga gospodyń jeszcze wzrosła. Dwie znakomite akcje przeprowadziła Nabożna, za które otrzymała gorące brawa od kibiców. - Zagraliśmy bardzo dobrze w obronie - podsumował trener Czubala. - Świetnie spisały się obie bramkarki i skrzydłowe. Duży wpływ na postawę naszej drużyny miała gra Iwony Nabożnej. Cieszę się z tej wygranej. Mamy młody zespół i stale idziemy do przodu.