Popis Pawła Hołoty

Koszykarze lubelskiego AZS pokonali we własnej hali Polonie Przemyśl 103:89. Znacznie gorzej zaprezentował się Start Lublin, który uległ na wyjeździe ostatniemu w tabeli AZS Gliwice 79:83
Lubelscy akademicy dominowali niemal przez całe spotkanie, a w ich szeregach brylowali Paweł Hołota i Michał Nowakowski wspierani przez Jarosława Drozda. Pierwszy z wymienionych zdobył 32 punkty, drugi mądrze kierował grą i zaliczył w całym meczu dziesięć asyst, natomiast Drozd rzucił 23 punkty i zebrał 12 piłek.

Poza początkiem pierwszej kwarty przewaga podopiecznych Romana Myśliwca nie podlegała dyskusji. W dziewiątej minucie, po punktach zdobytych przez Nowakowskiego gospodarze prowadzili już 29:18 i w kolejnych częściach tego spotkania mogli spokojnie kontrolować przebieg spotkania. Próbkę swoich nieprzeciętnych możliwości - jak na tę klasę rozgrywkową - dał w trzeciej kwarcie Hołota, który zdobył w niej aż 18 punktów. W zespole gości dobrze zaprezentował się Daniel Puchalski, który ma za sobą udane występy w ekstraklasie i I - lidze oraz Łukasz Szczypka. Ten drugi dwa sezony temu był bliski związania się z lubelskim AZS, jednak po rozpadzie I-ligowej drużyny pracy musiał szukać gdzie indziej.

Lubelski Start, który podobnie jak akademicy w tym sezonie walczy tylko o utrzymanie, musiał przełknąć gorycz porażki z ostatnim w tabeli AZS Gliwice.

Spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg, a jego losy rozstrzygnęły się dopiero w ostatniej kwarcie. Gliwiczan do zwycięstwa poprowadził nowo pozyskany Sylwester Walczuk - zdobywca 30 punktów. W zespole Startu najskuteczniejszy był Michał Marciniak. Popularny Motyl rzucił gliwiczanom 25 ,,oczek". Po raz kolejny z dobrej strony zaprezentowali się także młodzi zawodnicy - Bartosz Borkowski i Michał Górski. - W ataku graliśmy poprawnie, ale do obrony mam duże zastrzeżenia - powiedział Krzysztof Ziemoląg, trener Startu. - Słabsza pierwsza kwarta była spowodowana zmęczeniem podróżą. Obawiałem się meczu w Gliwicach, ale mam nadzieję, że w kolejnych spotkaniach odrobimy stratę.

AZS Lublin 103

Polonia Przemyśl 89

Kwarty: 31:21, 25:25, 26:20, 21:23

AZS Lublin: Hołota 32 (3), Drozd 23, Nowakowski 20 (3), Kowalski 12 (2), Lipowski 9 (1) oraz Samborski 4, Kozłowski 3, Jagoda 0.

Najwięcej punktów dla Polonii: Szczypka 29, Puchalski 26.

AZS Gliwice 83

Olimp Start Lublin 79

Kwarty: 29:27, 16:17, 16:20, 22:15

Olimp Start Lublin: Marciniak 25, Borkowski 16, Fijałka 15, Bidyński 12, Sikora 3 oraz Górski 6, Wróblewski 2, Zduniak 0.

Najwięcej dla Gliwic: Walczuk 30, Belkner 28.