Meble/Ryś Gościbia Sułkowice - Zagłębie Lubin 20:32

Bez bramkarki Alicji Główczak i głównego sponsora Tadeusza Rysia szczypiornistki Gościbi w fatalnym stylu przegrały w sobotę ligowy mecz z lubiniankami. Jeszcze w piątek trener i prezes Gościbi Władysław Piątkowski rozważał oddanie meczu walkowerem.
- Nie chciałem z kibiców robić ludzi niepoważnych, dlatego postanowiłem rozegrać mecz mimo wszystko - tłumaczył Piątkowski. Według słów trenera w piątek Główczak przyszła i oddała sprzęt, mówiąc: "Ja się już w to nie bawię". Nikt nie potrafił odpowiedzieć, dlaczego na meczu nie było sponsora Rysia. Z pracy w Gościbi zrezygnował też masażysta. Na pytanie o przyszłość klubu Piątkowski odparł filozoficznie. - Nie znam dnia ani godziny...

- Nie interesują mnie inne sprawy poza trenowaniem i graniem - wyznała Izabela Duda, która, choć przeziębiona, w sobotę była najskuteczniejszą szczypiornistką na parkiecie. Zawodniczka nie wyklucza rozwiązania kontraktu, jeżeli nie będzie dostawała pieniędzy.

Gościbia prowadziła w tym meczu tylko raz (1:0) po rzucie Dudy. Później dominacja przyjezdnych nie podlegała dyskusji. Przy stanie 4:7 w 11. min trener Piątkowski szukał sposobu na wyjście z opresji, zmieniając bramkarkę. Agnieszka Flejtuch obroniła rzut karny, a dwukrotnie przy dalekich lobach w sukurs przychodziła jej poprzeczka. Wszystko na nic, skoro koleżanki nie przejawiały specjalnej ochoty do gry. Popełniały przy tym szkolne błędy, m.in. gubiąc kilkakrotnie (nienaciskane!) piłkę w kontrataku. - Odważniej! Zacznijcie walczyć! Odetnijcie od podań skrzydłowe! - krzyczał w trakcie przerwy trener Gościbi.

Piłka jak zaczarowana omijała bramkę lubinianek, kapitan miejscowych Małgorzata Piątkowska-Łakomy rzuciła dwa razy w słupek. Jedynymi wyróżniającymi się zawodniczkami wśród miejscowych były Kamila Bartkiewicz (świetne przechwyty i kontry) i Duda. W 53. min doszło do kuriozalnej sytuacji. Żadna ze zniechęconych sułkowiczanek nie chciała wykonać rzutu karnego! Po dłuższej przerwie uczyniła to skutecznie Katarzyna Piwowarska-Piechota.Meble/Ryś Gościbia20 (9)
Zagłębie Lubin32 (17)
Gościbia: Duda 9, Kamila Bartkiewicz, Podoba po 3, Piwowarska-Piechota 2, Piątkowska-Łakomy, Postawa, Ślusarz po 1.

Zagłębie: Jakubowska 9, Kot, Stefan po 4, Kordić 3, Daszewska, Orzeszka, Romańczukiewicz, Ziółkowska po 2, Ciepłowska, Jacek, Krynicka, Semeniuk po 1. Sędziowali Tomasz Bednarek i Jarosław Budzianowski z Katowic. Widzów 200.