Rafał Dobrucki zwycięzcą Turnieju Gwiazdkowego w Pile

Rafał Dobrucki, zawodnik Unii Leszno, wygrał w sobotę w Pile XII Turniej Gwiazdkowy. Wychowanek Polonii Piła przegrał tylko raz - w pierwszym wyścigu przyjechał za plecami Mariusza Frankowa (TŻ Lublin), a wszystkie pozostałe starty wygrał.

Zawodów nie będzie dobrze wspominał Maciej Jąder. Już na pierwszym łuku 7. gonitwy w zawodnika PKŻ Polonia Piła wpadł klubowy kolega Paweł Kowalewski. Obaj z impetem uderzyli w bandę. O ile w przypadku Kowalewskiego skończyło się tylko na potłuczeniach (żużlowiec po tej kraksie wycofał się z zawodów), o tyle Jąder trafił do szpitala ze złamaną łopatką.

Przed zawodami z żużlowym torem uroczyście pożegnał się Jarosław Olszewski. 35-letni wychowanek Wybrzeża Gdańsk, medalista indywidualnych i drużynowych mistrzostw Polski, przez wiele lat startował w Pile.

WYNIKI

1. Rafał Dobrucki (Unia Leszno) 14 pkt, 2. 2. Łukasz Romanek (RKM Rybnik) 13 pkt, 3. 3. Mariusz Franków (TŻ Lublin) 12 pkt, 4. Steffen Mell 11 pkt, 5. Roberto Haupt (obaj Niemcy) 11 pkt, 6. Rafał Kowalski (Polonia Piła) 11 pkt, 7. Adrian Gomólski (Start Gniezno) 8 pkt, 8. Rene Schaffer (Niemcy) 7, 9. Łukasz Nowak (Piła) 6 pkt, 10. Marek Szczyrba (Rybnik) 6 pkt, 11. Oskar Wolsztyński 5 pkt, 12. Rafał Krygiel 4 pkt, 13. Maciej Kierzkowski (wszyscy Piła) 3 pkt, 14. Wojciech Druchniak (Rybnik) 2 pkt, 15. Maciej Jąder 2 pkt, 16. Robert Mikołajczak 2 pkt, 17. Paweł Kowalewski (wszyscy Piła) 0 pkt.