PIŁKA NOŻNA: Finał Region's Cup w Krakowie!

Co roku pod auspicjami UEFA organizowany jest turniej amatorów w piłce nożnej. Tym razem finał VI edycji Pucharu odbędzie się w Krakowie. Między 3 a 9 lipca 2005 r. w walce o mistrzowski tytuł zmierzy się osiem europejskich zespołów.
Do finałów, oprócz Polski, zakwalifikowały się na razie zespoły Bułgarii i Ukrainy. Nadal trwają rozgrywki II rundy barażowej, mimo to trener polskiego zespołu Michał Królikowski i tak wskazuje faworytów: - Na pewno do czołówki trzeba zaliczyć Czechów i Słowaków, ale nasza drużyna też będzie wysoko - mówi. Listę ostatecznych uczestników poznamy dopiero w marcu, po zakończeniu rozgrywek barażowych.

W lipcu osiem zespołów zostanie podzielonych na dwie grupy, w których spotkania rozgrywane będą systemem każdy z każdym. Zwycięzcy zagrają o tytuł. Trenerzy zgłaszają do rozgrywek 30 zawodników. Polska ekipa została stworzona w oparciu o dwa czwartoligowe kluby: krakowską Garbarnię i Okocimski Brzesko. - Nasi zawodnicy grają ze sobą już od dwóch lat - mówi trener Królikowski. - Myślę, że nie czas na eksperymenty.

W rozgrywkach mogą brać udział amatorzy i piłkarze grający najwyżej na poziomie polskiej czwartej ligi [w niektórych krajach europejskich, np. Finlandii, za amatorską uznana jest już II liga]. Nie może być też zgłoszony zawodnik, który kiedykolwiek podpisał profesjonalny kontrakt.

Imprezę zorganizuje Małopolski Związek Piłki Nożnej na zlecenie UEFA.