Zwycięstwo TKH/TK/Energostal z KH Sanok

Toruńscy hokeiści potraktowali pojedynek z zespołem z Sanoka jak trening przed trudniejszymi meczami. W drugiej i trzeciej tercji strzelili aż osiem bramek i w dobrym stylu rozgromili rywali z południa Polski.

Tylko pierwsza tercja pojedynku z jednym z najsłabszych zespołów w ekstraklasie była wyrównanym pojedynkiem. Wynikało to jednak nie z umiejętności rywala, ale nonszalancji gospodarzy. Torunianie byli mało aktywni i nie grali tak agresywnie jak w trakcie ostatniego meczu na Tor-Torze z tyskim GKS. Choć już w 3 min. TKH/TK/Energostal objął prowadzenie po strzale Jarosława Dołęgi, to goście na początku drugiej odsłony zdołali doprowadzić do wyrównania. Wykorzystali okres gry w przewadze, ponieważ na ławce kar w tym czasie przebywał Robert Fraszko. To wyraźnie zirytowało zawodników Jarosława Morawieckiego, którzy bardzo szybko zmienili całkowicie obraz gry. Byli już szybsi od przeciwników, wyprzedzali rywali w walce o krążek, a przede wszystkim posyłali go raz za razem w kierunku bramki sanoczan. W efekcie w ciągu kwadransa drugiej tercji aż pięć razy cieszyli się po udanych akcjach. Najbardziej efektowną zdobył Robert Suchomski, który w 36 min. bardzo mocnym strzałem z niebieskiej linii posłał "gumę" w okienko bramki sanoczan. Chwilę później wynik spotkania podwyższyli jeszcze Karol Piotrowski oraz aktywny we wtorek Dołęga. Gospodarzom udało się nawet zdobyć dwie bramki w ciągu zaledwie 22 sekund. W 44 min. dokonali tego Daniel Laszkiewicz oraz najlepszy na lodzie Robert Suchomski. - Nie pamiętam, kiedy ostatni raz zdobyłem tyle bramek - stwierdził po meczu.

Wynik meczu

TKH/TK/ENERGOSTAL - KH SANOK 9:3 (1:0, 5:1, 3:2)

Bramki: 1:0 Dołęga (3.), 1:1 Mermer (23.), 2:1 Suchomski (25.), 3:1 Laszkiewicz (33.), 4:1 Suchomski (36.), 5:1 Piotrowski (38.), 6:1 Dołęga (40.), 7:1 Laszkiewicz (44.), 8:1 Suchomski (44.). 9:1 Fraszko (50.), 9:2 Piekarz (53.), 9:3 Piekarz (56.)

TKH/TK/Energostal: Ł. Kiedewicz - Tyczyński, Fraszko, Sagło, Voznik, Laszkiewicz - Korczak, Sokół, Bomastek, Proszkiewicz, Dołęga - Piotrowski, Rajnoha, Myszka, Suchomski, Furo - Ożóg, Chrzanowski, Dalke, S. Kiedewicz, Jóźwik

Pozostałe wyniki: Dwory/Unia Oświęcim - GKS Tychy 2:1 (1:0, 1:0, 0:1), GKS Katowice - Stoczniowiec 1:8, Cracovia Kraków - Wojas/Podhale Nowy Targ zakończył się po zamknięciu wydania "Gazety"