Siatkarze - amatorzy zakończyli rozgrywki

Zwycięzcą finałowego turnieju o puchar prezydenta miasta Radomia po raz kolejny została drużyna Rosabudu I. Drugie było Domino Jastrząb, a trzeci Nissan
Ligę wygrała na pewno drużyna najlepsza, najrówniej grająca i dla większości ekip będąca poza zasięgiem. Rosabud jedyną porażkę w rozgrywkach poniósł z rezerwami Jadaru, ale w niczym nie zmieniało to opinii o klasie i umiejętnościach grających tam zawodników.

Stały postęp można dostrzec u siatkarzy Domina Jastrząb. W roku ubiegłym zajęli oni trzecie miejsce. Awans do tegorocznego ścisłego finału wywalczyli w dobrym stylu po przekonywającym zwycięstwie nad Grafiksem. "Klan" braci Wanatów nie ma w swoim składzie "prawdziwych" zawodowców, ale widać, że wszyscy zawodnicy mają nie tylko ogromne serce do gry, ale przede wszystkim ambicję i zaangażowanie.

W najważniejszym pojedynku finału po dramatycznej końcówce Domino wygrało niespodziewanie pierwszego seta, mimo że zespół Andrzeja Skorupy prowadził już 24:22. Trudno powiedzieć, jak potoczyłyby się losy tego meczu, gdyby siatkarzom z Jastrzębia nie brakło później determinacji.

Sprawcą największej niespodzianki był jednak Nissan. Mało tego, że rzutem na taśmę awansował do "czwórki" najlepszych, to jeszcze w niezłym stylu pozbawił trzeciego miejsca faworyzowanego Grafiksa. To był najsłabszy występ drużyny Jerzego Machajskiego od kilku lat, ale też nigdy dotąd nie było w niej tak dużych problemów kadrowych.

Ligowy byt wśród najlepszych utrzymało Meritum. W bezpośrednim pojedynku młody zespół "Lekara" Leśniczówka zagrał odważnie tylko jednego seta. To za mało, by wygrać z bardziej ogranym rywalem.

Na drugim froncie ogromną przewagę nad pozostałymi drużynami miały drużyny PTS-u Pionki i "Lekara" Leśniczówka. Zespół z Pionek zagra w przyszłym sezonie w I lidze i jak zapowiadają siatkarze - nie zamierzają być jedynie dostarczycielami punktów.

Organizatorem ligi podobnie jak w latach poprzednich było Radomskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej w Radomiu. Spotkania ligowe sędziowali Roman Fomin i Krzysztof Gierczak.Wyniki turnieju finałowego: półfinały: Rosabud I - Nissan 2:0 (25:14, 25:20), Grafix - Domino 0:2 (22:25, 15:25), o 3. miejsce: Grafix - Nissan 2:1 (25:23, 16:25, 9:15), o 1. miejsce: Rosabud - Domino 2:1 (25:27, 25:10, 15:8). Baraż o I ligę: Meritum - "Lekar" Leśniczówka 2:1 (22:25, 25:21, 15:8).

Awans do I ligi wywalczyła drużyna PTS-u Pionki. Grono najlepszych amatorskich drużyn opuszcza AGD Prymus.

Klasyfikacja najwszechstronniejszych: I liga: 1. Mariusz Kołsut (Rosabud I) - 107 pkt, 2. Daniel Górski (Grafix) - 39 pkt, 3. Radosław Kiernoz (Grafix) - 36 pkt, 4. Kamil Gutkowski (Jadar I) - 35 pkt, 5. Paweł Otwinowski (Domino) - 33 pkt, II liga: 1. Łukasz Jakubowski (Rosabud II) - 70 pkt, 2. Kamil Wasiłek (PTS Pionki) - 53 pkt, 3. Dominik Kuczyński (Klub Kibica) - 42 pkt, 4. Robert Hernik (Temida) - 31 pkt, 5. Michał Koryciński (Lekar Leśniczówka) - 26 pkt.

Rosabud I: Andrzej Skorupa, Dariusz Fryszkowski, Paweł Fijałkowski, Mariusz Kołsut, Stefan Staniewski, Marek Szczygielski, Leszek Wólczyński, Tadeusz Gawin.

Domino: Maciej Wanat, Krzysztof Wanat, Roman Wanat, Adrian Sorsa, Bartosz Czerwiak, Grzegorz Wojcieszek, Norbert Warso.

Grafix: Paweł Słomka, Damian Słomka, Robert Walewski, Marcin Ciapała, Jan Traczyk, Jerzy Machajski, Roman Pogoda, Konrad Korzeniowski.

Nissan: Paweł Jakubiak, Paweł Witkowski, Paweł Górka, Mirosław Kwiecień, Grzegorz Minda, Piotr Kalinkowski, Marcin Kalita, Jakub Mach, Paweł Janowicz.