Ogólnopolskie zawody łucznicze w Radomiu

Siedmioro zawodników reprezentujących barwy radomskich drużyn łuczniczych znalazło się w czołówce Ogólnopolskich Halowych Zawodów Mazowsza w Łucznictwie
Rywalizacja kadetek rozstrzygnęła się pomiędzy radomiankami. Na najwyższym stopniu podium stanęła Natalia Piotrowska (ŁKS Radom). Podopieczna Józefa Trześniewskiego wyprzedziła swoją klubową koleżankę - Agatę Piróg oraz reprezentantkę Sokoła Radom - Aleksandrę Ambroży. Wśród kadetów bezkonkurencyjny był Robert Bazylski (Społem Łódź). W finałowej rozgrywce nie pozostawił złudzeń Adamowi Krenke (Marymont Warszawa) oraz radomianinowi - Edwinowi Zielińskiemu (Sokół). Ten ostatni, podopieczny Renaty Grunt, pokazał jednak charakter i opanowanie, gdyż o jego pozycji zadecydował ostatni strzał w turnieju.

Kategoria junior-senior kobiet należała do zawodniczek Marymontu Warszawa - Marty Cogiel oraz Larysy Duniec. Jedyna nasza reprezentantka w tej grupie - Iwona Trześniewska (ŁKS), wywalczyła trzecie miejsce. Okazała się ona godną konkurentką dla młodszych warszawianek, jednak w decydujących momentach więcej spokoju wykazywały rywalki. W najciekawszej rozgrywce w kategorii junior-senior mężczyzn, dwa pierwsze miejsca wystrzelali wychowankowie Sokoła: Jacek Kwaczyński i Tomasz Maliszewski. Nie dali szans Andrzejowi Witkowskiemu (Andreas Toruń), który prowadził po serii eliminacyjnej.

W turnieju, którego organizatorem był PTG Sokół Radom oraz Urząd Miasta Radomia, z niewyjaśnionych przyczyn zabrakło silnej ekipy z Suchedniowa, co jednak nie wpłynęło negatywnie na poziom zawodów. Najlepszym dowodem niech będą wysokie wyniki przejść wielu zawodników. Ze znakomitym rezultatem 113 pkt. wyjechał z Radomia łodzianin Robert Bazylski.

Kolejny turniej w naszym mieście zaplanowany jest na 11 grudnia. Będzie to Memoriał Michała Sawickiego.