Wygrana koszykarek CCC Polkowice

TORELL BASKET LIGA. Koszykarki CCC Polkowice pokonały AZS Poznań 75:59.

- Moje zawodniczki były sparaliżowane po czwartkowej porażce z Poznaniem w pucharze Polski i dopiero od 32. minuty zagrały swobodnie i pokazały, na co je stać - powiedział po meczu trener Andrzej Nowakowski.

W pierwszej kwarcie polkowiczanki spudłowały aż dziewięć pierwszych rzutów i przegrywały 0:9. Później zaczęły lepiej bronić, Pałka wygrywała walkę na deskach z Mrozińską i w efekcie CCC wypracował do przerwy kilkupunktową przewagę, która urosła w 28. minucie do piętnastu punktów. AZS próbował agresywniejszej obrony, ale na niewiele się ona zdała.

CCC Polkowice - AZS Poznań 75:59 (11:16; 22:10; 16:10; 26:23)

CCC: Marczewska 18 (1), Kłosińska 8, Jasnowska 8, Nowacka 8 (1), Pałka 8 oraz Koryzna 12, Stempniewicz 13 (1), Waligórska 0.

AZS Poznań: Karpińska 16 (2), Krupska-Tyszkiewicz 8 (1), Mrozińska 12, Jarkovska 1, Ciecierska 0 oraz Lorek 11 (2), Jarkowska 7, Pamuła 2, Sibora 2.