Stasiak KSZO Celsa Ostrowiec w kolejnej rundzie Pucharu Polski

Piłkarze Stasiaka KSZO Celsa nie chcieli czekać na wyniki ostatnich meczów w grupie VI Pucharu Polski. W wyjazdowym meczu pokonali 1:0 Drwęcę Nowe Miasto Lubawskie i zapewnili sobie awans do dalszych gier z pierwszego miejsca
Mecz w Nowym Mieście nie był porywającym widowiskiem, po części dlatego, że toczył się na bardzo trudnej murawie. Piłkarze Stasiaka KSZO przeważali przez całe spotkanie, ale najlepsze okazje stworzyli dopiero w końcówce pojedynku.

Bramka padła kwadrans przed końcem. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Adriana Sobczyńskiego gola na wagę trzech punktów zdobył na raty Grzegorz Podstawek. Był on wyróżniającym się piłkarzem w drużynie gości, a byłego kolegę klubowego Norberta Witkowskiego powinien pokonać jeszcze dwa razy. Przegrał z nim jednak pojedynki sam na sam w 36. i 85. minucie. Gola dla gości mógł też zdobyć Zbigniew Czerbniak, ale Witkowski nie dał się zaskoczyć po strzale z rzutu wolnego w 34. minucie.

Znaczniej mniej dogodnych okazji było pod bramką Artura Sarnata. Godne odnotowania są jedynie jego dwa pojedynki z kolejnym byłym piłkarzem KSZO Grzegorzem Bałą. W 17. minucie napastnik Drwęcy nie spisał się w sytuacji sam na sam, a chwilę później równie bezskutecznie próbował z dalszej odległości.

Podopieczni Janusza Jojki przedłużyli tym samym dobrą passę z końcówki sezonu, a nagrodą za to był wynik pojedynku w Gdyni, gdzie Arka grała z Lechem Poznań. Dzięki remisowi w tym meczu drużyna Stasiaka KSZO zapewniła sobie pierwsze miejsce w grupie VI i korzystniejsze rozstawienie przed kolejnymi grami.

Dla podopiecznych Janusza Jojki był to ostatni mecz w tym roku. Piłkarze Stasiaka KSZO będą jednak trenować do 4 grudnia. Wtedy udadzą się na urlopy, a na pierwszych zajęciach w nowym roku spotkają się 5 stycznia.