Szczypiorniści Travelandu wygrali w Poznaniu

W sobotę szczypiorniści Travelandu Społem Olsztyn w meczu na szczycie pokonali Grunwald Poznań 27:21

Nie trzeba chyba wspominać, jak wiele zależało od tego spotkania i jakie konsekwencje miałaby ewentualna porażka Travelandu w tym spotkaniu. Na szczęście olsztyniacy stanęli na wysokości zadania i spotkanie w Poznaniu wygrali, mimo że mecz rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy 1:0, a potem 2:1. Kolejne kilkadziesiąt minut pokazało jednak, że było to jednocześnie ostatnie prowadzenie poznaniaków, którzy w sobotę nie potrafili znaleźć skutecznego sposobu na dobrze grających zawodników z Olsztyna.

- Całe spotkanie odbywało się pod nasze dyktando - ocenił spotkanie Krzysztof Kłosowski, najskuteczniejszy zawodnik meczu, zdobywca siedmiu bramek.

- Od pierwszych minut zagrali Adam Tetyk i Krzysztof Szymkowiak, dzięki czemu nasze akcje były skuteczne - mówił po spotkaniu Mieczysław Nowak, trener Travelandu Społem. - Trochę słabiej zagrali Marcin Malewski i Krzysztof Maciejewski, ale przydała się za to bardzo dobra dyspozycja Krzysztofa Kłosowskiego.

Zwycięstwo w Poznaniu wzmocniło pozycję Travelandu w czołówce tabeli. Na pierwszym miejscu wciąż jest niepokonana Sparta Oborniki, która w Kościerzynie pokonała zespół Sokoła 29:27. Na drugim miejscu plasuje się olsztyńska drużyna z dorobkiem 17 punktów, na trzecim natomiast - Grunwald, który ma aż cztery punkty straty do wicelidera.

Grunwald Poznań - Traveland Społem Olsztyn 21:27 (10:12)

Traveland Społem: Marcin Prorok i Adrian Konczewski (bramkarze), Krzysztof Kłosowski - 7 zdobytych bramek, Marek Rozporski - 4, Jacek Zyśk, Krzysztof Maciejewski, Marcin Malewski i Adam Tetyk - po 3, Krzysztof Szymkowiak i Dawid Wojtaszewski - po 2 oraz Maciej Wasilenko, Tomasz Kuczyński, Marcin Jakacki i Kamil Kwiecień