Puchar 5 milionów dla szkół podstawowych

Zgłoszenia przyjmowane będą tylko do wtorku 30 listopada
"Puchar 5 milionów" jest niezwykłą imprezą sportową dla szkół podstawowych, w której rywalizacja toczy się w przeróżnych konkurencjach. Charakterem bardzo przypomina zabawy pomiędzy miastami, które transmitowane były w latach 80. przez Telewizję Polską. W tym roku odbędzie się czwarta edycja konkursu. 9, 10 i 13 grudnia przeprowadzone zostaną eliminacje, a finał przewidziano na 15 grudnia. Wszystkie konkurencje odbędą się tradycyjnie w hali Arena. W konkursach wystartują 54-osobowe reprezentacje szkół podstawowych (w ich składzie również rodzice).

W każdej konkurencji drużyny otrzymują punkty w zależności od zajętej pozycji (40 pkt za zwycięstwo). Wygra ta drużyna, która zgromadzi największą liczbę punktów po wszystkich konkurencjach.

Aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić przebieg rywalizacji, rekwizyty oraz przybory są na razie tajemnicą i będą poznawane przez uczestników w trakcie zawodów.

W eliminacjach rozstawione są tylko SP 13 (mistrz Poznania z 2002 roku) oraz finalista wojewódzki z ubiegłego roku.

Zgłoszenia szkół przyjmuje (tylko do wtorku 30 listopada) Przemysław Gronek: tel./faks 877 34 11, e-mail: mos@posir.poznan.pl. Imprezie patronuje prezydent Poznania Ryszard Grobelny.