Polfa Pabianice - Meblotap AZS Chełm 95:62

Koszykarki Meblotapu zgodnie z przewidywaniami przegrały wysoko w Pucharze Polski z Polfą w Pabianicach, ale przez trzy kwarty toczyły wyrównaną walkę z faworytkami.

Meblotap sprawił najlepsze - po Wiśle Kraków - wrażenie spośród zespołów, które w tym sezonie gościły w Pabianicach. Chełmianki, którym nikt nie dawał szans w konfrontacji z od lat najlepszym po Lotosie Gdynia Polskim zespołem, zagrały bez obciążenia i przez prawie trzy kwarty prowadziły z gospodyniami zupełnie wyrównaną grę. W dodatku miały dużego pecha - musiały sobie radzić bez swojej najwyższej zawodniczki Ludmiły Zdziesińskiej, która już w pierwszych minutach spotkania skręciła stopę i do końca meczu nie wróciła na parkiet.

Meblotap jak zwykle w tym sezonie postawił w ataku na rzut z półdystansu i dystansu. Tym razem z celnością było bardzo dobrze i dzięki temu stale utrzymywał bliski kontakt punktowy z Polfą. Wszystkie koszykarki z Chełma (poza Zdziesińską), które przebywały na boisku, zaliczyły trafienia zza linii 6,25 m. W ten sposób zawodniczki Meblotapu zdobyły w sumie niemal połowę (30) swoich punktów. Chełmianki przeprowadzały urozmaicone akcje i rutynowane zawodniczki Polfy musiały się ciężko napracować w obronie. Bardzo dobrze rozgrywała piłkę filigranowa Kimya Murray. Jeszcze w połowie trzeciej kwarty po rzucie za trzy punkty Natalii Marczanki gospodynie prowadziły zaledwie dwoma punktami 49:47. Niestety na tym skończyły się możliwości Meblotapu we wczorajszym spotkaniu. Grający siedmioma zawodniczkami zespół opadł z sił i w czwartej kwarcie nie był w stanie przeciwstawić się Polfie. Wynik tej części gry - 32:8 obrazuje jej dominację na parkiecie.

W drugim spotkaniu w Pabianicach ŁKS Łódź pokonał 54:50 Ostrovię Ostrów Wlkp. i będzie dzisiaj walczył z Polfą awans do turnieju finałowego.