Trójmiejska Liga Biznesu

Koszykarze Powersystemu mogli wygrać mecz walkowerem, ale poczekali na zaskoczonych przez śnieżycę zawodników The Lock. Po dramatycznym meczu przegrali jednym punktem

Siatkówka

W 6. kolejce III LO pokonało Intel. Pierwszego seta wygrali "licealiści", w drugim już na początku, dzięki skutecznej zagrywce Hanny Kucharczyk, prowadzenie 10:1 objął Intel. III LO nie zdołało odrobić strat i o ich wygranej decydowała trzecia partia.

Nie zawiódł faworyt Nordea Bank Polska, pokonując pewnie Centrum Techniki Okrętowej 3:0. Nordea przeważała w każdym elemencie i wszystkie trzy sety wygrała zdecydowanie. Szczególnie imponujący był sukces w ostatnim, wygranym do czterech.

Wirtualna Polska fatalnie rozpoczęła mecz z Adleksem. Mimo dobrze dogrywanych piłek, aż pięć pierwszych ataków było autowych. Adlex wyszedł na prowadzenie 9:1 i nie oddał go już do końca seta i całego meczu.

Siatkarze Europrojektu w pierwszym secie meczu z Bankiem Zachodnim WBK grali w pięcioosobowym składzie. Kiedy na zagrywce pojawił się Jacek Ragus, ze stanu 4:4 wyszli na prowadzenie 14:4 i partię praktycznie wygrali. Drugiego seta także wygrał Europrojekt, w trzecim - pewni zwycięstwa - spoczęli na laurach. Przegrali do 15.

Futsal

Mecz Atem - Multimedia był wyrównany tylko do 16. minuty. Potem piłkarzom Atemu zaczęło brakować sił, a rywale zdobywali kolejne gole, wyprowadzając akcje trzech na dwóch.

Dramatyczny pojedynek stoczyły drużyny Steny Line i BMG Bogdan Goworowski. Przez większą część spotkania Stena prezentowała się lepiej od swoich rywali. "Marynarze" precyzyjnie operowali piłką, byli bardziej wybiegani, ale brakowało im zimnej krwi w polu karnym. Dlatego przegrywali po pierwszej połowie 0:2. W 7. minucie drugiej połowy BMG prowadziło już 3:0 i wydawało się, że losy meczu zostały rozstrzygnięte. Jednak zawodnicy BMG, broniąc się, często przekraczali przepisy, co spowodowało przekroczenie limitu fauli i przedłużone rzuty karne. Dwa z nich wykorzystał Bartosz Bona. Trzecia próba Bony nie była udana, ale remis "marynarzom" uratował kapitan BMG, który próbując wybić piłkę na aut, trafił do własnej siatki.

Mecz pomiędzy IPA Policja a Silverscreen został przełożony ze względu na otwarcie nowego komisariatu.

Koszykówka

Zawodnicy The Lock w drodze na mecz z Powersystemem utknęli w korkach. Powodem fatalnej komunikacji była śnieżyca. Kiedy sędziowie odgwizdywali walkower, do hali wpadł czwarty zawodnik The Lock . Zawodnicy Powersystemu zgodzili się na rozegranie spotkania. Postąpili fair, ale po dramatycznym meczu przegrali różnicą zaledwie jednego punktu. W związku z opóźnieniem kwarty skrócone zostały do 8 minut, a pomiędzy nimi nie było przerw. W ostatniej obie drużyny zdobyły zaledwie 6 punktów - koszykarze The Lock zdobyli tylko jeden, ale zadecydował on o wygranej.

W ostatniej sekundzie podczas akcji ostatniej szansy Powersystemu Jacek Marchewka faulował w ataku i zmarnował szansę na zwycięstwo.

To był świetny tydzień The Lock, który w drugim meczu pokonał silną drużynę Prokom Software.

Wyniki TLB Volleyball: III LO - Intel Technology Poland 2:1, Nordea Bank Polska - Centrum Techniki Okrętowej 3:0, Wirtualna Polska - Adlex 0:3, BZ WBK - Europrojekt 1:2

Wyniki TLB Basket: Powersystem - The Lock 27:28, Heavy Duty - Prokom Software 30:73, Gestia - Dziennik Bałtycki 47:48, Gab-Rat - Telekomunikacja Polska 102:30,

Arsa - Hestia 64:58, Balticon - PZU Życie 60:73, The Lock - Prokom 70:54

Wyniki TLB Gdynia: Atem Polska - Multimedia 2:11, BMG Bogdan Goworowski - Stena Line 3:3

Wyniki TLB Fun: Atena - Wirtualna Polska 7:1, Moller Electric - Intel Technology Poland 5:3, UPC - Dr.Oetker 5:4