Winiary Kalisz - Crvena Zvezda Belgrad, środa godz. 18 w Kępnie

Kaliskie siatkarki grają w Lidze Mistrzów teoretycznie najłatwiejszy mecz.
Winiary grają z najsłabszym i najmłodszym zespołem rozgrywek, który dopiero zdobywa doświadczenie. Najstarsze zawodniczki - Milica Budimir i Ivana Boricić - mają zaledwie 22 lata. I już są nestorkami drużyny Zorana Terzicia! Większość ekipy to zawodniczki 18-, 17-, a nawet 16-letnie.

Już dwa lata temu Crvena Zvezda nie stawiła Nafcie Piła większego oporu w Lidze Mistrzów. Teraz na dodatek straciła swoją chyba najbardziej utalentowaną siatkarkę - Anję Spasojević, którą możemy oglądać w barwach Novary.

Na razie siatkarki Crvenej Zvezdy nie przekroczyły granicy 15 pkt w starciu z Asystelem Novara i... były blisko ogrania Besiktasu Stambuł. Uległy 2:3 i dziś się przekonamy, czy faktycznie zrobiły już takie postępy, czy też Turczynki są w tym sezonie bardzo słabe. Pewnie to drugie, bo wcześniejszy pojedynek Besiktasu z Teneryfą zakończył się jeszcze większym pogromem niż wyprawa Zvezdy do Włoch.

Dla Winiar mecz z Belgradem to wspaniała okazja, by wreszcie w rozgrywkach europejskich zakosztować jakiegoś słodu. Mecze z Azerrail Baku i Asystelem Novara zakończyły się porażkami 0:3. Serbki jednak z pewnością są do ogrania. Mecz z nimi powinien poprawić humory w Kaliszu.

Żaden polski klub kobiecy nie przegrał dotąd w pucharach z zespołem serbskim. Z wielkopolskich ekip Augusto Kalisz w 1997 r. pokonało 3:1 Postar Belgrad, a Nafta Piła w 1998 r. ograła 3:0 Jedinstvo Užice oraz w sezonie 2002/03 dwukrotnie (za każdym razem do zera!) Crvenę Zvezdę Belgrad.Mecz Winiar Kalisz z Crveną Zvezdą Belgrad rozpocznie się dziś o godz. 18 w Kępnie. Sędziują panowie David Gril ze Słowenii i Pini Shafir z Izraela.

Inne mecze naszej grupy:

Besiktas Stambuł (Turcja) - Azerrail Baku (Azerbejdżan)

CV Teneryfa (Hiszpania) - Asystel Novara (Włochy) - mecz w czwartek

W grupie A :

Foppapedretti Bergamo - Stal Bielsko-Biała, RC Cannes - Hotel Cantur Las Palmas, Urałoczka Jekaterinburg - Günes Stambuł