Sport.pl

Wyniki Grand Prix "Gazety Wyborczej"

Padający przez weekend w Wielkopolsce śnieg nie wystarczył, by pokryć stok Malta-Ski, ale i tak czasy, jakie osiągali, były zdecydowanie lepsze niż w październikowych zawodach.

Kolejna runda Grand Prix - 12 grudnia, a zgłoszenia przyjmowane są do czwartku 9 grudnia. Po raz pierwszy zostanie wówczas rozegrana nowa kategoria - Liga Akademicka.

WYNIKI II EDYCJI GRAND PRIX

Narciarstwo

DZIECI DO LAT 6

Dziewczynki: 1. Małgorzata Sajdak (16.99 s), 2. Julia Apola (19.62). Chłopcy: 1. Jędrzej Tomaszewski (15.71), 2. Grzegorz Piątkowski (19.00), 3. Kajetan Tabaczyński (21.47).

DZIECI 7-9 LAT

Dziewczynki: 1. Monika Przygocka (13.10), 2. Weronika Garniewicz (13.42), 3. Klaudia Anastaziak (14.07). Chłopcy: 1. Adam Sobota (13.53), 2. Patryk Walkowiak (13.75), 3. Maciej Jasiński (14.77). Liga szkolna: 1. SP 14 Poznań (29.66), 2. SSP 4 Poznań (29.85), 3. SP Muzyczna Poznań (30.02).

DZIECI 10-12 LAT

Dziewczynki: 1. Katarzyna Szymańska (11.68), 2. Alicja Będkowska (11.86), 3. Iga Bauer (12.33). Chłopcy: 1. Tomasz Szczepański (11.62), 2. Sebastian Wisełka (11.71), 3. Piotr Błaszczak (12.11). Liga szkolna: 1. SP 86 Poznań (24.64), 2. SSP 4 Poznań (24.68), 3. SP 38 Poznań (24.93).

MŁODZIEŻ 13-15 LAT

Dziewczęta: 1. Beata Lipiak (11.44), 2. Martyna Bauer (12.06), 3. Jadwiga Błaszkiewicz (12.13). Chłopcy: 1. Patryk Marchwian (10.40), 2. Jakub Marchwian (10.47), 3. Mateusz Garniewicz (10.83). Liga szkolna: 1. Gimnazjum 57 Poznań (20.87), 2. Gimnazjum 54 Poznań (22.75), 3. Gimnazjum 6 Poznań (23.55).

MŁODZIEŻ 16-19 LAT

Kobiety: 1. Monika Wieczorkiewicz (11.05), 2. Dorota Śliwa (11.17), 3. Maria Kupińska (11.50). Mężczyźni: 1. Łukasz Konieczny (9.83), 2. Tomasz Kot (10.24), 3. Jakub Zwierzycki (10.34). Liga szkolna: 1. I Prywatne LO Poznań (20.48), 2. LO 6 Poznań (20.73), 3. LO 1 Poznań (21.96).

DOROŚLI 20-34 LATA

Kobiety: 1. Agnieszka Vetulani (11.67). Mężczyźni: 1. Tomasz Jęchorek (10.27), 2. Bartosz Gogolewski (10.67), 3. Wojciech Bakulin (10.88).

DOROŚLI POWYŻEJ 35 LAT

Kobiety: 1. Ewa Przygocka (15.21), 2. Anna Szyfter ((16.93), 3. Elżbieta Dudzińska (17.59). Mężczyźni: 1. Jerzy Głodek (11.41), 2. Robert Spieczyński (11.67), 3. Zygmunt Vetulani (12.07).

Snowboard

DZIECI DO 12 LAT

Dziewczynki: 1. Katarzyna Szymańska (21.10). Chłopcy: 1. Maciej Hańczewski (15.78), 2. Maciej Smaczyński (17.42), 3. Iwo Honckiewicz (21.03). Liga szkolna: 1. SP 65 Poznań (46.92).

MŁODZIEŻ 13-15 LAT

Dziewczęta: 1.Anna Hańczewska (15.24), 2. Hania Leonarska (22.59). Chłopcy: 1. Maciej Baraniak (13.16), 2. Rafał Sikorski (13.77), 3. Mateusz Leonarski (14.50). Liga szkolna: 1. Gimnazjum 25 Poznań (31.91), 2. Społeczne Gimnazjum 2 Poznań (32.24), 3. Społeczne Gimnazjum 1 Poznań (35.36).

MŁODZIEŻ 16-19 LAT

Kobiety: 1. Paulina Sikora (13.07), 2. Magdalena Urbańska (13.75), 3. Katarzyna Łuczak (15.96). Mężczyźni: 1. Adam Wierciński (11.42), 2. Jan Poniński (11.76), 3. Michał Urbański (12.58). Liga szkolna: 1. LO 1 Poznań (24.07), 2. LO 6 Poznań (24.98), 3. LO św. Marii Magdaleny (27.29).