Kolejna wygrana piłkarzy ręcznych SSBO Białystok

Kolejne zwycięstwo odnotowali piłkarze ręczni SSBO Białystok, którzy tym samym udanie zaczęli rundę rewanżową. W Siemiatyczach podopieczni Piotra Gołuba rozgromili miejscowy TS 37:17
Białostoczanie nie przegrali spotkania w tych rozgrywkach, co przybliża ich do celu, jakim jest awans drugoligowy. Do Siemiatycz - na pierwszy z kolei mecz rundy rewanżowej - wyjechali w osłabionym składzie. Ale to wcale nie przeszkodziło im w odniesieniu, kolejnego już, efektownego zwycięstwa.

- Nie wszystkim naszym zawodnikom pasował termin, dlatego w składzie znalazło się tylko dziesięciu piłkarzy ręcznych - tłumaczy Marcin Kosior, prezes SSBO. - Mimo to nasza przewaga nie podlegała dyskusji w żadnym momencie, na początku meczu prowadziliśmy już nawet 9:0. Nie byliśmy przyzwyczajeni jedynie do tak wąskiej hali, która ograniczała poczynania naszych skrzydłowych. Ale do końca pierwszej części meczu prowadziliśmy 22:4.

Po przerwie gospodarze rzucili się do odrabiania strat i zagrali bardziej skutecznie. Z kolei białostoczanie nie forsowali tempa, ograniczając się do utrzymywania bezpiecznej przewagi bramkowej. W efekcie całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem SSBO 37:17.

- Obie drużyny spotkają się 18 grudnia w ramach regionalnych zmagań Pucharu Polski - dodaje prezes Kosior. - Mecz ma się odbyć właśnie w Siemiatyczach, ale ze względu na niewymiarową halę zaproponowaliśmy przeciwnikom przeniesienie meczu do Białegostoku. Jeśli ich pokonamy, to w następnych eliminacjach pucharowych będziemy gościć drużyny drugoligowe.

Kolejne ligowe spotkania obie podlaskie drużyny rozegrają za tydzień.

TS SIEMIATYCZE - SSBO BIAŁYSTOK 17:37 (4:22).

TS: Kosk (Filipiak) - Czeberkus 4, Klepacki 4, Mieszkowski 3, Derewońko 2, Zyskowski 1, Mikulski 1, Sadowski 1, Kadej 1, Lewczuk 0, Kożuchowski 0, Kamiński 0, Ptaszyński 0.

SSBO: M. Dziekoński (Kiedysz) - Borsuk 9, Ginter 9, Lange 7, Dytman 4, Ołdakowski 3, E. Dziekoński 3, Bobowski 2, Nocny 0, Gołub 0.

Wynik innego spotkania: AZS Uniwersytet Warszawski - ROKiS Arcus Radzymin 24:21.

TABELA

1. SSBO 48144:76
2. Uniwersytet46101:97
3. ROKiS Arcus4279:99
4. Siemiatycze4078:130
Najlepsza drużyna awansuje do drugiej ligi, nikt nie spadnie.