NTG Lillehammer wygrywa w Szczecinie

16 zespołów i prawie 200 zawodniczek wzięło udział w XX Międzynarodowym Turnieju Juniorek Młodszych w Piłce Ręcznej o Puchar Poczty Polskiej.
Od piątku zespoły (rocznik 1988 i młodsze) rywalizowały w grupach. Do rywalizacji przystąpiło 14 polskich ekip i po jednej z Niemiec i Norwegii. W niedzielnym meczu finałowym norweski NTG Lillehammer pokonał Jelfę Jelenia Góra 19:17. Nie obyło się bez wielkich emocji w końcówce spotkania. Jeszcze 30 sekund przed ostatnią syreną Norweżki prowadziły tylko jednym trafieniem. Celny rzut karny i rozważna gra w obronie pozwoliła im doprowadzić korzystny wynik do końca. Tym samym Skandynawki obroniły puchar wywalczony przed rokiem.

- Cieszy wygrana, bo całkiem niedawno wznowiliśmy zajęcia w nowym roku szkolnym - mówi trener NTG Bogdan Cybulski, w latach 70. i 80. szkoleniowiec reprezentacji polskich szczypiornistów, od kilku lat mieszkający w Lillehammer. - W Norwegii jest to sport tak popularny, że nie ma żadnych problemów z naborem dzieciaków do zespołu.

Brązowe medale zapewniły sobie juniorki Łącznościowca Poczty Polskiej, wygrywając z zespołem Sparty Gubin. Szczecinianki prowadziła Iwona Brzozowska, kołowa siódemki grającej w ekstraklasie. W turnieju wzięła udział drużyna prowadzona przez inna czołową zawodniczkę Łącznościowca Kamilę Całużyńską. Jej zespół grający poza konkursem (dziewczyny były o rok starsze od pozostałych ekip) wygrał cztery spotkania, raz zremisował i odniósł jedną porażkę.

Najlepsza siódemka turnieju: Gro Helen Bentehangen (Lillehammer), Agnieszka Andrzejewska (Kusy Szczecin), Ada Celka (Gim. 1 Elbląg), Anna Gryglicka (Łącznościowiec), Lidia Marceluk (Jelfa), Estera Rykaczewska (Jelfa), Ewelina Szafrańska (Gubin).

Król strzelców: 43 - Agnieszka Dąbrowska (Beskid).

Najlepsza bramkarka: Aleksandra Baranowska (Jelfa).

Najlepsza zawodniczka: Kine Sigley (Lillehammer).