Seria B siatkarzy

Moderator Hajnówka przegrał w sobotę czwarte spotkanie z rzędu

Hajnowianie wygrali dotychczas tylko dwa mecze. Pocieszali się jednak, że większość rywali, z którymi musieli się zmierzyć, należy do drużyn z górnej połówki tabeli. Przed wyjazdem do Gliwic trener Jacek Wesołowski miał nadzieję, że będzie to przełomowy pojedynek dla jego drużyny.

- AZS Politechnika Śląska to beniaminek, jak my - mówił. - Jego sytuacja w tabeli też jest podobna. To ważny mecz dla obu drużyn. Zwycięzca powinien uwierzyć w swoje umiejętności. Mamy ich rozpracowanych i postaramy się to wykorzystać.

Pierwszy set dobrze wróżył gościom, którzy szybko osiągnęli wysoką przewagę (17:11) i kontrolowali ją do końca. W kolejnych odsłonach było już jednak dużo gorzej. W drugim i trzecim secie gospodarze odskakiwali na trzy-cztery punkty, a siatkarze Moderatora nie potrafili zmniejszyć strat. W czwartej partii przewaga AZS-u nie podlegała żadnej dyskusji.

AZS POLITECHNIKA ŚLĄSKA GLIWICE - MODERATOR HAJNÓWKA 3:1

Sety: 17:25, 25:22, 25:20, 25:18.

Moderator: Malczewski, Wołosz, Gołębski, Aleksandrowicz, Babińczuk, Hajbowicz, Kubeł (libero) oraz Werpachowski, M. Wesołowski, Antoniuk, Iwaniuk.

Inne wyniki 8. kolejki: Avia Świdnik - Chemik Bydgoszcz 0:3, KPS Wołomin - Orzeł Międzyrzecz 0:3, AZS Opole - Skra II Bełchatów 2:3, Jadar Radom - BBTS Bielsko-Biała 1:3, GTPS Gorzów Wielkopolski - Gwardia Wrocław 1:3, SPS Zduńska Wola - Śnieżka-Joker Piła 2:3.

Zwycięzca rozgrywek awansuje do PLS. Drugi zespół zagra w barażu z 9. zespołem z Serii A. Zespoły z miejsc 10.-14 spadają do II ligi.