Zwycięstwo pięściarzy WAH-PKB Poznań na zakończenie sezonu

Poznaniacy pokonali na wyjeździe Gwardię Warszawa 14:6 i zdobyli srebrne medale DMP
Przed ostatnią serią spotkań wszystko było już jasne. Mistrzostwo - po rocznej przerwie - wróciło do Białegostoku. Poznaniacy pojechali jednak w sobotę do Warszawy (w zespole zabrakło tylko "superciężkiego" Romana Kapitanienki) i godnie pożegnali się z rozgrywkami.

Tegoroczne, kadłubowe rozgrywki zakończyły się w znamienny sposób. Pięściarze Hetmana Białystok odebrali złote medale drużynowych mistrzostw Polski z kilkugodzinnym opóźnieniem. W niedzielę Hetman Białystok miał się zmierzyć u siebie z Walką Zabrze. Wygrał walkowerem, bo zawodnicy z Zabrza nie przyjechali.

W zamian przygotowano kibicom mini-galę bokserską. Mogli obserwować kilka pojedynków juniorów, oraz walki między zawodnikami Hetmana, którzy mieli wystąpić w niedzielę w spotkaniu z Walką.

Po pojedynkach towarzyskich pięściarze mieli odebrać medale, ale od początku było wiadomo, że będą z tym duże kłopoty. Prezes Polskiego Związku Bokserskiego Czesław Ptak zapewniał, że medale były w czwartek wysłane z Siedlec do Białegostoku przez jedną z firm kurierskich. W niedzielę skontaktowano się z firmą, która obiecała, że przesyłka zostanie dostarczona. W końcu się udało, ale kibice i zawodnicy musieli czekać kilka godzin.

Czekając na medale zastanawiano się nad sensem utrzymywania rozgrywek ligowych w obecnej formie. - W tej formule rozgrywki powinny zostać zawieszone - stwierdził Ptak. Szef PZB zapowiedział, że na zbliżającym się zjeździe związku, zaproponuje żeby przejść do rozgrywek indywidualnych, i na ich podstawie wyłaniać najlepszą drużynę. - To byłoby wyjście salomonowe - zaznaczył. Podobnego zdania jest trener Hetmana Jan Żyliński. - Rozgrywki ligowe w dotychczasowej formie nie mają żadnego sensu. Mamy dużo przygotowań, a mało walk.

Zjazd sprawozdawczo wyborczy PZB odbędzie się w dniach 27-28 listopada w Warszawie.

GWARDIA WARSZAWA - WAH-PKB POZNAŃ 6:14

Wyniki walk (na pierwszym miejscu gospodarze):

51 kg: Łukasz Maszczyk - Adrian Frąckiewicz 36:24

54 kg: Przemysław Maszczyk - Krzysztof Rogowski 16:26

57 kg: Krzysztof Cieślak - Krzysztot Szot 21:31

60 kg: Jarosław Bieniek - Mariusz Koperski 9:42

64 kg: Piotr Olejniczak (PKB) wygrał walkowerem

69 kg: Michał Starbała - Łukasz Wawrzyczek 15:19

75 kg: Jacek Marcinkowski - Sebastian Rzadkiewicz wygrał Rzadkiewicz 3r. pps

81 kg: Arkadiusz Stefaniak - Andrzej Różyński wygrał Stefaniak 2r. pps

91 kg: Piotr Załoga - Marcin Pryczek 9:21

+91 kg: Mariusz Wach (Gwardia) wygrał walkowerem.

W innym meczu: Hetman Białystok - Walka Zabrze 20:0 (walkower)

Końcowa tabela mistrzostw Polski 2004

1. Hetman Białystok814122:38
2. PKB Poznań81090:70
3. Gwardia Wrocław8872:88
4. Walka Zabrze8776:84
5. Gwardia Warszawa8148:112