Reiss uratował Lecha w meczu z Polonią

13. kolejka piłkarskiej ekstraklasy. Strzał Piotra Reissa w 94. min dał Lechowi Poznań remis 1:1 w meczu z Polonią Warszawa. Wcześniej rzut karny wykonywany przez kapitana Lecha obronił Jacek Banaszyński.
Polonia prowadziła od 70. min. Konrad Gołoś, który ominął trzech zawodników Lecha, został faulowany przez Ariela Jakubowskiego w polu karnym. "Jedenastkę" wykorzystał Jacek Kosmalski. Kilka minut później sędzia podyktował rzut karny dla Lecha - Jacek Banaszyński sfaulował Krzysztofa Gajtkowskiego. Bramkarz Polonii pewnie obronił strzał Reissa z 11 metrów.

Od tego momentu mecz stał się dramatyczny. Piłkarze Polonii obejrzeli dwie żółte kartki za opóźnianie gry, a obrońca poznańskiego zespołu Paweł Sasin czerwoną za przerwanie akcji wychodzącego na czystą pozycję Kosmalskiego. Po jednym z uderzeń Benjamina Imeha piłka trafiła w poprzeczkę bramki Lecha. Wyrównujący gol padł w 94. min spotkania - w ostatniej akcji meczu. Reiss dostał piłkę w polu karnym, obrócił się z piłką i strzelił w prawy róg bramki Banaszyńskiego.

Dla Polonii ten wynik to i tak sukces. Ostatni raz wygrała wyjazdowy mecz w maju 2003 roku z Pogonią Szczecin, punkt wywalczyła w październiku ubiegłego roku w Polkowicach z Górnikiem. Przegrała 11 kolejnych meczów poza Konwiktorską.

Lech nadal w kryzysie. Obrońca Pucharu Polski jest blisko strefy spadkowej. Zimą nastąpi pewnie wymiana drużyny. W piątek półroczny kontrakt z poznańskim klubem podpisał Nigeryjczyk Emmanuel Ekwueme.

Lech Poznań - Polonia Warszawa 1:1 (0:0):

Bramki: Reiss (93. z podania Zakrzewskiego) - Kosmalski (71. z karnego po faulu Jakubowskiego na Gołosiu).

Lech: Piątek - Jakubowski (75. Nawrocik), Mowlik, Wójcik (70. Kaczorowski), Topolski Ż - Sasin ŻCZ, Majewski (75. Zakrzewski), Goliński, Madej - Reiss, Gajtkowski.

Polonia: Banaszyński Ż - Gołaszewski, Udarević Ż, Szymanek, Stokowiec - Cichon, Łukasiewicz, Gołoś, Mazurkiewicz - Kosmalski (90. Dźwigała), Imeh Ż (86. Bąk).