Centrostal/Adriana/GP - Muszynianka 3:0

Siatkarki Centrostalu/Adriany/GP awansowały do finału Pucharu Polski
To już siódme kolejne zwycięstwo Centrostalu/Adriany/Gazety Pomorskiej w tym sezonie. Bydgoszczanki nie znalazły pogromczyń ani w pięciu meczach w lidze, ani też w dwóch pucharowych spotkaniach z Muszynianką.

Wczoraj, na tle słabszego niż Stal Bielsko, z którą zespół Piotra Makowskiego wygrał 3:2 w minioną sobotę w serii A, przeciwnika można było zobaczyć, dlaczego bydgoskiej drużynie idzie w tym sezonie tak dobrze.

Centrostal/Adriana/GP to obecnie bardzo wszechstronny i wyrównany zespół. W każdym elemencie gry bydgoszczanki potrafią zdobyć przewagę nad rywalkami. W bloku świetnie spisuje się Iljana Goczewa. Bułgarka pokazała klasę w starciu z Joanną Mirek-Podobą posyłając jej piłkę pod nogi w pierwszym secie wczorajszego pojedynku. Dobra gra na siatce pozwala też na przeprowadzanie wielu kontrataków.

No a w ataku trener Makowski może liczyć na skuteczność Ewy Kowalkowskiej, Karoliny Ciaszkiewicz i Joanny Kuligowskiej. Bydgoszczanki. Przyjęcie zagrywki to domena Kuligowskiej i libero Dominiki Leśniewicz, która znowu prezentuje reprezentacyjny poziom. Cała drużyna z poświęceniem gra też w obronie.

Są też wartościowe rezerwowe. Najwyższa w zespole Katarzyna Mróz zmieniła w końcówce pierwszego seta Irinę Bajdjuk i już w swej pierwszej akcji zablokowała Mirek-Podobę. W trzecim secie, niemal już na koniec spotkania weszła na parkiet Marzena Wilczyńska i to ona zakończyła mecz udanym atakiem.

W takiej formie bydgoszczanki nie miały więc wczoraj najmniejszych kłopotów ze zwycięstwem. Już po wygranej w pierwszym secie zapewniły sobie awans do finału. Przewaga nad silnym personalnie zespołem z Muszyny była tak duża, że na parkiet weszły wszystkie zawodniczki.

W finale (11-12 grudnia) bydgoszczanki zagrają z Winiarami Kalisz, Stalą Bielsko i Naftą Piła. Odbędzie się on w hali jednego z uczestników turnieju. Bydgoski klub zgłosi w PZPS chęć organizowania finału. Związek rozstrzygnie kwestię gospodarza pod koniec listopada.