AZS Koszalin podejmuje Astorię Bydgoszcz

ERA BASKET LIGA. Po długiej nieobecności do Koszalina wraca białoruski rozgrywający Aleksander Kudriawcew. Tym razem będzie mu zależało, by zwyciężyli goście
W sobotę akademików czeka kolejne ciężkie spotkanie. Po ostatnich porażkach spadli na przedostatnie miejsce w tabeli, a po pięciu kolejkach mają na koncie tylko jedno zwycięstwo. Jutro w hali przy ul. Fałata o godz. 18 podejmują Astorię Bydgoszcz zajmującą siódmą pozycję w tabeli.

W ubiegłym sezonie, kiedy AZS i Astoria, ligowe beniaminki, spotkały się na parkiecie w Koszalinie, Kudriawcew zapewnił gospodarzom zwycięstwo (AZS wygrał 96:88). Białoruski rozgrywający był jednym ze wzmocnień przed debiutem AZS-u w ekstraklasie. Na parkiecie zostawiał sporo zdrowia oraz... zęba, którego stracił, kiedy jego szczęka spotkała się z łokciem jednego z zawodników Stali Ostrów. W lutym tego roku pożegnał z kolegami z drużyny. Nieoficjalnie mówiło się, że słynący z popisowych indywidualnych akcji zawodnik nie był zadowolony z warunków finansowych. Umowę rozwiązano za porozumieniem stron. Kudriawcew dokończył sezon na Słowacji.

Przed obecnym był na testach w Śląsku Wrocław, ale ostatecznie rozgrywki rozpoczął w Astorii.

Tu jednak także ma lepsze i gorsze dni. W meczu ze Śląskiem mimo słabego początku został bohaterem spotkania. Tydzień później po porażce z Polpharmą znalazł się w gronie zawodników, którzy od klubu otrzymali żółte kartki. Na jego miejsce już szukano następców.

- Skuteczność tego zawodnika była zastraszająca - mówił po meczu dyrektor Astorii Zbigniew Słabęcki. - Gramy o poważną stawkę. Tu nie ma wybacz. Nie może być tak, że raz się udaje, a potem nie wychodzi.

W ostatniej kolejce, kiedy Astoria pokonała Turów, rzucił 23 punkty. I zapowiedział, że dobrze to on dopiero zacznie grać. Dzięki temu na razie udało mu się uniknąć drugiej żółtej, a w efekcie czerwonej kartki od prezesa klubu. Pokazano ją dwóm Amerykanom, którzy opuścili zespół.

Kudriawcew w sezonie 2004/2005

13,6 - średnia punktów na mecz

2,2 - średnia zbiórek

3,8 - średnia asyst