Na boiskach piłkarskiej IV ligi już wiosna

Czy Raków zacznie rundę wiosenną od zwycięstwa i przedłuży serię meczów bez porażki do szesnastu? Runda jesienna skończyła się tydzień temu. W weekend odbędzie się jednak XVI kolejka, rozegrana awansem z rundy wiosennej.
Na pierwszym planie znajdują się oczywiście piłkarze KS Raków, którzy pewnie zmierzają do gry w barażach o III ligę . Podopieczni trenera Andrzeja Samodurowa zagrają na wyjeździe ze spadkowiczem z III ligi Carbo Gliwice. Jesienią w meczu rozegranym na stadionie przy ul. Limanowskiego wygrali.

Początek rozgrywek gliwiczanie mieli słaby. Przed sezonem odeszło kilku podstawowych zawodników i zespół musiał się w trakcie sezonu zgrywać. Teraz zajmuje ósme miejsce. Patrząc jednak na formę częstochowian, którzy nie przegrali ani jednego z piętnastu meczów; można oczekiwać przedłużenia dobrej passy.

W regionie dojdzie również do derbów. Jeszcze w ubiegłym sezonie - niezależnie kto grał z kim - można było oczekiwać zaciętego spotkania. Teraz KS Myszków podejmować będzie Lotnika Kościelec. Każdy inny wynik, niż wysokie zwycięstwo gospodarzy, trzeba będzie traktować jako niespodziankę. Tym bardziej że kościelczanie ulegli tydzień temu w Kromołowie aż 0:16. Warto dodać, że Lotnik jedyne punkty w lidze zdobył w I kolejce w meczu z... MKS. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godz. 11.

W Częstochowie zaprezentuje się KS Włodar Domex, który w sobotę o godz. 11 podejmować będą Czarnych Sosnowiec.

Piąty nasz reprezentant Sparta Lubliniec gościć będzie Śląsk Świętochłowice. Mecz w sobotę o godz. 11.

Jubileusz na Stradomiu

W sobotę na stadionie przy ul. Sabinowskiej odbędzie się jeszcze jeden interesujący mecz. KS Stradom Częstochowa obchodzi w tym roku 70-lecie istnienia. Tuż po zakończeniu spotkania między Włodarem Domex i Czarnymi Sosnowiec na boisko wybiegną dawne gwiazdy Stradomia. W jubileuszowym meczu zmierzą się z oldbojami GKS Bełchatów. Na boisku będzie można zobaczyć graczy, którzy urodzili się w 1969 roku i starszych.