Wygrane pływaków Delfina Połaniec na Grand Prix Polski w Szczecinie

Kajetan Załuski i Adrian Styrzyński z Delfina Połaniec wygrali po jedynym wyścigu w pływackiej Grand Prix Polski w Szczecinie. Obaj trafili też do najlepszej dziesiątki zawodów

Załuski zwyciężył w najbardziej prestiżowej konkurencji - 50 metrów stylem dowolnym (23,79 sek.). Do tego dołożył dwie trzecie lokaty - na 100 (51,70) i 200 (1.51,83) metrów tym samym stylem.

Styrzyński na podium stawał dwa razy. Z czasem 4.28,36 wygrał wyścig na 400 m stylem zmiennym. Na dystansie połowę krótszym był drugi (2.07,66). W najkrótszym z wyścigów stylu zmiennego (100 m) był dziewiąty. Wszechstronny zawodnik Delfina pływał jeszcze żabką - 5. miejsce na 200 m i kraulem - 12. miejsce na 400 m. W dwóch najlepszych wyścigach zgromadził 1478 punktów i został sklasyfikowany na siódmej pozycji szczecińskiego Grand Prix. O 31 punktów i jedno miejsce wyprzedził kolegę klubowego Kajetana Załuskiego. W zawodach wystartowało 200 zawodników z 30 klubów.

W punktacji łącznej Grand Prix obaj pływacy Delfina awansowali - Załuski jest 19., a Styrzyński 21. Prowadzi Paweł Korzeniowski z Unii Dwory Oświęcim, który w Szczecinie pobił 11-letni rekord kraju na 400 m st. dowolnym.

To były ostatnie zawody cyklu w tym roku. Kolejne zaplanowano na ostatni weekend lutego w Płocku.