Roddick, Safin i Hewitt wygrywają w Masters Cup

Tym razem nie potężnym serwisom zawdzięcza Andy Roddick pierwsze zwycięstwo w Masters Cup. Brytyjczyka Tima Henmana pokonał jego własną bronią - wolejem. Wygrali też Marat Safin i Lleyton Hewitt
W czterech poprzednich spotkaniach Henmana z Roddickiem Amerykanin zdołał wygrać tylko raz. Zdarzyło się to rok temu na US Open, gdy sięgał po swój pierwszy wielkoszlemowy tytuł. Od tego czasu zdążył przegrać z Brytyjczykiem w Paryżu i w Indian Wells. Dlatego tego spotkania bardzo obawiali się amerykańscy kibice tenisa i sam zainteresowany. Niepotrzebnie.

- Właściwie nie mogłem oczekiwać więcej. Wychodziło mi dziś wszystko - przyznał sam Roddick. Szczególnie miał na myśli uderzenia wolejowe i z bekhendu, które do tej pory uważano za jego piętę achillesową.

- Najlepiej grał w krytycznych chwilach - komplementował Amerykanina Henman.

Wspierany przed doping rodaków Roddick przez cały mecz dopuścił zaledwie dwie szanse na przełamanie swojego serwisu - w 11 gemie pierwszego seta. Obie zlikwidował wygrywającymi zagraniami - jednym bekhendem i serwisem. Po chwili skorzystał z jedynej szansy na przełamanie serwisu Henmana i wygrał seta.

Podobnie działo się w drugiej partii. W tie-breaku, gdy Henman prowadził już 5-2, Amerykanin doskonale atakował przy siatce, wygrał kolejne cztery piłki i po chwili wykorzystał drugiego meczbola.

W drugim meczu grupy niebieskiej będący w wyśmienitej formie Marat Safin potrzebował zaledwie godziny, by zdemolować niższego o półtorej głowy Guillermo Corię. Argentyńczyk był nie tylko słabszy, ale i zupełnie bez formy. Ostatni oficjalny mecz w imprezie ATP rozegrał 27 lipca w Toronto i od tej pory leczył kontuzję.

W nocy ze środy na czwartek w grupie czerwonej zmierzyli się Roger Federer i Lleyton Hewitt, którzy mają już po jednym zwycięstwie na koncie.